Sarı-kırmızılı ekip, genç ve yedek ağırlıklı kadrosu ile çıktığı Avusturya temsilcisi karşısında 2-0 geriye düşmesine rağmen pes etmedi. Cim-Bom’a galibiyeti Sercan, Carole ve Bilal Kısa’nın golleri getirdi.

Galatasaray Avusturya’daki ikinci hazırlık maçında SV Ried’i 2-0 geriye düştüğü maçta son 10 dakikadaki golleriyle 3-2 yendi.

Yurt dışı kampındaki ilk maçında Çek ekibi Jihlava’yı 2-1 yenen Cim-Bom dün Avusturya 1. Lig ekibi SV Ried’e konuk oldu. Hamzaoğlu yine asları oynatmadı ama gözler yeni transfer Fransız Lionel Carole’un üzerindeydi. Ayrıca bir diğer yeni transfer Jem Karacan da 11’deydi. Ancak Hamza Hamzaoğlu bunun dışında tamamen yedek ve genç isimlere şans vererek 2. kampa kimleri götürmeyeceği konusunda son denemeleri yaptı. Bu fırsatı onlar yerine yeni gelenler kullandı.

İlk yarı 0-0 kapandı

Golsüz biten ilk 45’ten sonra Eray’dan ikinci devre eldivenleri alan genç kaleci İsmail Çipe 53 ve 59’daki gollerde başroldeydi. Ciddi hatalar yaptı. Cim-Bom üzerindeki ölü toprağını son 10 dakikada attı. Hamzaoğlu’nun hamleleri takımı kendine getirdi. 80’de Carole’un asistinde Sercan’a dokunmak kaldı. Fransız futbolcu 84’te ise akıl dolu bir plase ise skora dengeyi getirdi. 90’da ise Bilal Kısa frikikten Cim-Bom’u öne geçirdi ve sarı-kırmızılı formayla ilk golünü attı.