O bir prenses

Dünya’nın en değerli bayan voleybolcusu Chackova, E.Başı ile zirveye hazırlanıyor

O bir prenses
O, Dünya’nın en değerli bayan voleybolcusu. Ona bu unvan Dünya Ligi sonunda verilmişti. Bununla kalmadı. Sidney Olimpiyatları’ndan “en iyi smaçör" seçilerek ayrıldı. Dünya voleybolunun prensesi; Lioubov Chackova artık aramızda. Hem de Eczacıbaşı formasıyla.
İstanbul’a önceki gün gelen Chackova’nın, takım arkadaşları ile buluşmasına Milliyet tanık oldu. Bu bir tanışma değildi. Eczacıbaşı - Uralochka beraberliği sırasında birbirleri ile sıkı dostluk kurmuşlardı.
Chackova’ya sorduk; “Neden İtalya değil,Türkiye’yi seçtin ?". Şu yanıtı verdi:
“Bana göre Eczacıbaşı onlar kadar güçlü. Bu büyük takımla da Avrupa Şampiyonluğu yaşayacağıma inandığım için Türkiye’de ve Eczacıbaşı’ndayım."

“Hasrete değiyor"
23 yaşındaki “prenses" yaşam biçiminin voleybola endekslendiğini vurguladı. Rus Nicolai Karpol’un, Dünya’nın en büyük coachu olduğunu, onun sayesinde başarıları yakaladığına değindi.
Rus milli takımının formasını 257 kez giyen Chackova, eşinin Moskova’daki askeri hastanede görevli olduğunu, ailelerinin şimdilik bölündüğünü de söyledi. Ve ekledi: “Eczacıbaşı gibi büyük takımda forma giymek hasrete değiyor."

Lewandowski'den kalite gol!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber