‘Obi Mikel için bir meydan okuma’

Onazi’nin menajeri Stephen Makinwa, Obi Mikel’in Karadeniz ekibine gelmesinin kendisi için de iyi olduğunu söyledi, “Form durumu yükselişte, Trabzonspor müthiş bir transfer yaptı” dedi.

‘Obi Mikel için bir meydan okuma’

ONUR DİNÇER

Trabzonspor’un yeni transferi Obi Mikel, bordo-mavili ekibin bir diğer Nijeryalı futbolcusu Ogenyi Onazi’nin gayretleriyle takıma dahil edildi. Transferdeki çabası için kulüp tarafından kendisine teşekkür edilen Onazi’nin menajeri Stephen Makinwa, yeni sezondan itibaren bordo-mavili ekipte top koşturacak dünya yıldızını Milliyet’e değerlendirdi.

Chelsea ile Şampiyonlar Ligi ve Premier Lig şampiyonlukları yaşamış ismin kariyerinin tartışılacak bir tarafı bulunmadığına dikkat çeken Makinwa, “Trabzonspor müthiş bir transfer gerçekleştirdi. Obi Mikel, Chelsea günlerindeki gibi değil; ama o günlerin çok uzağında da değil. Son dönemde form durumu yeniden yükselişte. Trabzon taraftarı da kendisini sevecek ve çok iyi bir ilişki kuracaktır” dedi.

Anthony Nwakaeme ve Ogenyi Onazi’nin Karadeniz ekibinde olmalarının Obi Mikel’in tercihinde belirleyici olduğunu belirten Makinwa, “Onazi, Obi Mikel’in çocukluk arkadaşı ve onun kendisine Trabzon ile ilgili son derece pozitif şeyler anlatması, Obi’nin bu transfere ikna olmasını sağladı. Bu transfer, oyuncu için de iyi oldu çünkü Obi Mikel kendisine yeni bir meydan okuma peşindeydi. Uzun yıllar istikrarlı bir şekilde oynayabilecek bir takıma gitme hedefi vardı. Onazi ile milli takımda birlikte oynadıkları için birlikte çok uyumlu oynayacaklarını ve Trabzonspor’un orta sahasının yeni sezonda çok güçlü olacağını söyleyebilirim” diye konuştu.

Takıma yeni bir maestro
Nijerya Milli Takımı’nın eski forveti olan Stephen Makinwa oyunculuk özelliklerinden bahsettiği Obi Mikel’in liderlik özelliğine vurgu yaptı. Makinwa, “Obi Mikel oynadığı takımlar için tam bir saha içi liderdir. Bu yönüyle takımı çekip çevirecektir. Takım savunmasını önde başlatan futbolcu olmasının yanında, oyunda tempoyu ayarlayan isim olarak da öne çıkar. Futbol zekası çok iyi olan, ayağından top almanın imkansız olduğu bir isimdir” dedi.

'Kova' lakaplı Yaşar Duran'dan, Fenerbahçe kalecisi Altay’a ilginç öğüt

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber