Fenerbahçe Akhisarspor Maçı ve Josue ....

Akhisarspor iyi takım... Geçen sene Okan Buruk ile Türkiye kupasını kazandıkları gibi Galatasaray'ı finalde yenip Süper kupayı da kazandılar. Saffet Susiç ile anlaştılar. Ancak futbolda her zaman istenilen olmayabiliyor. Çok yakın bir zamanda takımın başına Cihat Aslan geldi. Camiayı ve takımı iyi bilen bir antrenör.

Avrupa liginde sevilla maçlarını daha iyi oynayabilirlerdi. Beklemedikleri sonuçlar aldılar. Bu takımın kalitesi bu skorları yansıtmıyor. Ligde de pek iyi durumda oldukları söylenemez.

Larson dan faydalanmıyorlar. Seleznov takıma ilk geldiğinde müthiş katkı vermişti. Şimdiler de o da yok. Bu yüzden aslında her zaman faydalanmayı bekledileri Bokila yı ileri uca taşıdılar. O da 2 haftadır formdayım mesajı veriyor seyircisine...

Vrsajevic, Lopez, Sissokko, Serginho, Barbosa, Josue kaliteli oyuncular. Ve bu oyuncular aralarında iyi anlaşan da oyuncular.

Gel gelelim rakip Fenerbahçe... Valbuena yok Ayew yok... Skretel ve Romanlı çift stoperli defans bloğunun sürekli hata yapma riski ile oynadığı orta sahası çokça değişen Fenerbahçe...

Koeman ilk geldiğinde Valbuena yı kazanarak iyi bir iş yapmıştı. Ancak gerisi gelmedi. Akhisarspor'u böyle bir günde kolay da bulamazsın. Öyleyse gelelim maça...

Fenerbahçe Mehmet'i forveti destekleyen bir pozisyonda oynatmaya çalışıyor. Zaman zaman da uzaktan şutları ile bu değişikliğin karşılığını Mehmet veriyor.Dün maça en çok yön veren oyuncuların başındaydı. Maçın başlarında bu çabayla pozisyonlar da buldular bu sayede.

Ancak Fenerbahçe ortasahası Valbuena ve Benzia sız bal yapmayan arı gibi... Çünkü takımı itme gücü bu 2 oyuncu olmadan gerçekleşmiyor.

Akhisarspor Fenerbahçe kalesine gelirken genelde hep sağ kanadı kullandı. Fenerbahçeli oyuncular ise Serginho ya önlem almaktan çok uzaktı. İlk gol de böylece geldi. Akhisarspor hızlı adamları ile yavaş fenerbahçe ortasahasını zorluk çekmeden geçerken defans oyuncuları bile pozisyonlara yetişemiyordu. Üstelik bu dakikalarda Manu da yoktu sahada..

Sonraki dakikalarda Hem Josue hem de Manu ile pozisyonlar yakaladılar. Manu 'nun golü Fenerbahçe nin son 2 senesinin özeti gibiydi adeta. Jouse sahanın Maestrosuydu epey zaman sonra.... Son gol de çalım ustası Regatin'den geldi.

Bu takımın başına Ersun yanal gelse de işi gerçekten zor. Defans ve ortasaha da önce istikrar olmalı ki bu puan durumuna da yansısın... Fenerbahçe oyunu izleyen değil yöneten takım olmalı... Devre arasında en az 5-6 takviye ister bu takım...