'Ölüm tehdidi aldım'

Onur Kıvrak ile yaşanan olayda telefonuna bir sürü tehdit geldiğini belirten Gürcü çalıştırıcı, “Gitmeyi bile düşündüm” dedi. Kalıp savaşma kararı aldığını dile getiren Arveladze, “Temizlik harekâtını sonuna kadar yapacağım” ifadesini kullandı

'Ölüm tehdidi aldım'

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Onur Kıvrak ile yaşanan olayın ardından ölüm tehdidi bile aldığını, bir ara gitmeyi bile düşündüğünü söyledi.
sporyorum.com.tr’ye konuşan Gürcü teknik adamın sözlerinin bir bölümü şöyle:
- Ben Trabzon’da her şeyi yaşadım. Fakirlik dönemimde buraya geldim. Futbolumun zirvesine çıkıp Avrupa’ya gittim. O günkü Şota neyse bugünkü Şota arasında ne karakter ne de ahlak olarak fark var. Aynıyım.
- Trabzonspor’da belki bir yılda yaşayacaklarımı 5 günde yaşadım. Telefonuma bir sürü tehdit geldi. Ölümle tehdit eden bile oldu. Gitmeyi bile düşündüm. Ama bu kaçmak olurdu. Kaldım ve savaşmak için buradayım.
- Trabzonspor’da bir şeyler yaşanmış. Bu geçmişte de olmuş, şimdi de olmuş. Herkes oyuncu alarak yanlışlar yapmış. Bunların bedelini bana ödettirmek haksızlık olur. Temizlik harekâtını sonuna kadar yapacağım.

Yanlış yapılmış
- Çok oyuncu alınmış, yanlış yapılmış. Şimdi 12 oyuncuyu satıyoruz. Kimse arayıp sormuyor ve almak için kapımızı çalmıyor.
- Herkes teknik adam olmuş. Bana mesaj atarak bilmem hangi takımda şu oyuncu var “onu al” diyor. Bir başkası “şunu al” diyor. “Stoper al” diyor.” Golcü al” diyor. “Alma” diyen yok. Yeter ki oyuncu al. Ne olacak, kulübün parası gidecek diye sorgulayan yok.
- Bu takım geçtiğimiz sezon 29 oyuncu almış. Biz 4 futbolcu aldık diye kızıyorlar. Bir yere oturmaya çay içmeye gidiyorsunuz selam verdikten sonra transfer soruluyor: Kimi alacaksınız? Bu düşünceden kurtulmamız lazım.
- Onur olayında Onur’un hiç suçu yok. Bir basın mensubu bana şöyle bir soru soruyor: Onur’a destek verenleri gözden mi çıkardınız? Takım içinde “Onur’u destekleyenler”, “Şota’yı destekleyenler” ya da “Kayseri-Kasımpaşa Grubu” diye ayırım mı olur? Hayır, sadece Trabzonspor olur.

Oyuncular titriyor
- Oyuncuların sahaya çıkarken titrediğini görüyorum. Başarısız olmaktan korkuyorlar. Ben o duyguları yaşayan biriyim. Onlara çıkın oynayın ortada bir başarısızlık varsa, olacaksa o başarısızlığı üzerime ben alıp sahipleneceğim. Korkmayın sizin üzerinize bırakmayacağım diyerek sahaya sürüyorum.

La Masia antrenmanında etkileyici anlar!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber