Orman: Futbolcular aldıkları paranın hakkını versinler

Beşiktaş başkanı Fikret Orman son iki haftada alınan başarısız sonuçları hakeme bağlamanın yanlış olduğunu söyledi.Orman futbolcuların da aldıkları paranın hakkını vermesi gerektiğinin altını çizerek oyunculara açık mesaj gönderdi.

Orman: Futbolcular aldıkları paranın hakkını versinler

Beşiktaş Kulübü, Akatlar Kültür ve Spor Merkezi ile yeni bir tesisi bünyesine kattı.
Beşiktaş Belediyesi'nde gerçekleştirilen imza töreninde Akatlar Kültür ve Spor Merkezi, siyah-beyazlı kulübe devredildi. Tesisin 3 yıllığına devri için Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, protokol imzaladı.
İmza töreni sonrası gündemle alakalı soruları cevaplayan Fikret Orman Fenerbahçe'ye bir kez daha geçmiş olsun mesajını iletti.

Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde:

"MHK'nin elindeki hakem havuzu bu"

Fikret Orman "Başakşehir maçı zor bir maçtı.Dün iyi bir ekiple oynadık, atmamız lazımdı atamadık. Sağlık olsun,önümüzde çok puan var .Beşiktaş rotasında devam ediyor. Buraya kadar zorluklarla geldik bundan sonra da kolay kolay bırakma niyetimiz yoktur. Takımımız kaliteli bir ekipten kurulmuştur bundan sonra da daha başarılı olacağına inanıyorum. Hakem hatalarının organize hata olduğunu düşünmüyorum. Yusuf Namoğlu eski Beşiktaş Belediye Başkanıydı. Onun olduğu yerde böyle şeylerin mümkün olmadığını düşünüyorum. Hakemler iyi niyetli olmalı.Sonuçta MHK'nin elindeki hakem havuzu da bu onlar da ellerinden geleni yapmaya çalışıyor"

"Futbolcular aldıkları paranın hakkını versinler"

"Dünkü maçta penaltı verilmemiş. Verilse 1-0 olacak belki Başakşehir gol atacak belki biz atacağız.Hakem hataları da bireysel hatalar ve futbolun içinde olan bir şey bunlar.Futbolcular bireysel hatalardan daha fazla profesyonelce maçlarını oynayıp aldıkları paranın karşılğında maçları kazanmaları lazım. Hakeme bağlamak bu işleri başka yere götürmek kolaycılık. Bizim görevimiz Beşiktaşlı olarak pozitif katkıyı sağlamak. Golü atsaydık kesit halinde olan şeyler hakemler çok iyi niyetli olarak götürmek durumundalar MHK’nin elindeki hakem havuzu da bu onlar ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar."

"Ertelemek yanlış ama biz uymak zorundayız"

"Fenerbahçe'nin olayı çok vahim bir olay üzücü bir olay.Netice itibariyle spor; ahlak,dostluk kardeşlik barış bunun üzerine kurulmuştur.

Bu olayın tam anlamıyla ne olduğu belli değil. Bireysel bir akıl sağlığından şüphe edilecek biri tarafından mı yapılmış yoksa terör eylemi mi içeriği belli değil. Ama ne olursa olsun sporun alet edilmesi üzücü. Ben ertelemeye karşıydım çünkü bu tarz eylemlere prim tanınmış olurdu ama kulüpler olarak bir tepki konulması gerektiği ifade edildiği için böyle bir karar alındı.

Hazinedar: Başkan tarihi bir iş yapıyor

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise semtin en önemli markasının Beşiktaş Kulübü olduğunu dile getirdi. Belediye tarafından yaptırılan Kültür ve Spor Merkezi'nin gerçekleştirdikleri ihale sonucu Beşiktaş Kulübü'ne verildiğini hatırlatan Hazinedar, şunları söyledi: "İmzayla hem Beşiktaş Kulübü'nün hem halkının hizmetine sunmak üzere tesisin devrini gerçekleştireceğiz. Yapılan ihale sonucu 3 yıllığına Beşiktaş aldı. İnşallah daha da uzun süre olur. Tesis, toplam 3 bin 904 metrekare açık ve kapalı spor alanında, kültür ve sanat gösteri merkezi binasından oluşmaktadır. Belediyemiz tarafından da desteklenerek çevre düzenlenmesi tamamlanıp, hizmete en kısa sürede sunulacaktır."
Fikret Orman'ın kendisinin de başkanı olduğunu kaydeden Murat Hazinedar, "Semtimin takımı olduğu için emrindeyim. Başkan tarihi bir iş yapıyor. İnönü Stadı'nın yapımında büyük bir risk aldı. Stadı yeniden inşa ediyor. 1 yıl 3 ay oldu. Herkes ne zaman biteceğini soruyor. Böylesine büyük bir projenin 2 yılda bitirilmesi büyük bir başarıdır. 2016'da bittiğinde benim de büyük bir sürprizim olacak. Hazırlığını yapıyoruz" şeklinde konuştu.
Beşiktaş Kulübü'ne sadece bir tesisin yetmeyeceğini kaydeden Başkan Hazinedar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş Kulübü'nün boğazda muhakkak bir sosyal tesisi olmalı. Beraber de yapabiliriz. Akatlar kompleksinin de karşısında hemen bir alan var. Başkandan ricam Ataşehir'de bir Ülker Arena var. Vodafone Arena'dan sonra yeni bir tesisin Beşiktaş'a kazandırılmasını istiyoruz."
Murat Hazinedar'ın Vodafone Arena'nın 2016'da biteceği yönündeki sözleri üzerine Orman, "2016'ya uzattınız. Yeni sezona artık orada gireceğiz" ifadelerini kullandı.

Ronaldo 700. golüne attı Juventus attı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber