Maç, iki takım için de önemsizdi. Hem Galatasaray hem de Çaykur Rize için sadece prestij karşılaşmasıydı. Şampiyon takımdan tabii ki herkes daha iyi futbol bekliyordu. Sezon başından beri Galatasaray’ın kadrosunun derinliğinin olmadığını söylüyoruz. Hamza Hoca da bunu biliyor. Ama Bursaspor maçını düşünerek rotasyonlu bir kadro sahaya sürdü. O kadrodan da fazla bir şey beklememek lazım.

Sabri’yi, Hamit’i, Umut’u, Semih’i ayırıyorum. Çoğu, sarı-kırmızılı kulüpte ununu elemiş, eleğini duvara asmış. Önümüzdeki sezon Florya’da olurlar mı derseniz, çok zor... Hocaları kendilerine güvenmiş, şampiyon takımın futbolcularısınız, çıkın şovunuzu yapın. 86 dakika mağlup oynamayın. Ama tabii bu beceri işi...

Allah Umut’a güç, kuvvet versin. Pırlanta gibi bir profesyonel... Tekniği çok iyi değil ama koca bir yüreği var. Her zaman nesi varsa sahaya koyuyor. 86. dakikada attığı kafa golüyle de Galatasaraylıların ruhunun kararmasını önledi. Şampiyonluğun buruklaşmaşmasına müsaade etmedi.

Hamza Hamzaoğlu’nu kutlamak gerek. Tek transfer yaptırmadı. Lime lime dağılmış bir kadroyla kulübüne 4. yıldızı armağan etti. Çarşamba gecesi de Ziraat Türkiye Kupası’nda final oynayacak. Ne diyelim ki Galatasaraylılar böyle bir hocaya ne kadar saygı duysa azdır.

Hamza hocanın işi seneye daha da zor... Bu kadroda çok büyük değişiklikler olmalı. Sneijder, Muslera, Melo, Burak ve Selçuk’a sözüm yok. Onlar, antrenör yarısı. Yasin de dişi ve tırnağıyla Umut gibi kazıyarak formayı giyiyor. Sabri ve Hakan Balta da formayı hak ediyor. Ama gerisi? Bu takım Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak. Sıkı transferler lazım.

Diyorlar ki Türkiye’de statlar dolmuyor. Beşiktaş maçında nasıl 50 bin kişi TT Arena’yı doldurdu. Demek ki iyi bir kadro kurarsan taraftar fedakârlık yapmaya hazır. Bu çok önemli... Hamzaoğlu başarılarının devamını istiyorsa kimsenin gözünün yaşına bakmayacak. Arkadaşım, kardeşim, dostum, altyapıdan -üstyapıdan geldi kesinlikle demeyecek. Galatasaray’ı uçuracak sportif başarıyı devam ettirecek profesyonel ruhlu futbolcularla başarısını devam ettirmeli.

Son sözüm de Rizesporlular’a... Fair play budur. Şampiyon takımı alkışlamak gurur verici bir şey... İnsanları küçültmez, büyütür. Rize halkı, taraftarı şampiyonu bağrına basarak bütün Türkiye’ye örnek oldular. Teşekkürler Rizeliler’e. Bizler de onları alkışlıyoruz.