Alp Yalman, Galatasaray’a gelmiş geçmiş başkanlar içinde fedakarlıkta birinci sırayı rahatlıkla alabilir. İyi bir Galatasaraylıdır. Kesinlikle kulübün kötü durumda olmasını istemez.
Başkanlığa adaylığını açıkladığı zaman da mutlaka bunu düşündü. Başkanlık seçimlerinde kongre stratejisi denen bir şey var. Yalman ve ekibinin bunu iyi yapamadığını düşünüyorum. İntikam! Bu ne demek? Galatasaray’ın kongre üyeleri “intikam alacağız” diyen bir başkan adayına oy verirken kırk kere düşünür.
İkincisi Aziz Yıldırım benim de dostum, kendisini çok severim. Ama Galatasaray başkan adayı, iki günde bir “Aziz Yıldırım benim dostum. Onu kucaklarım, şöyle yaparım, böyle yaparım” diye beyanat verirse seçim öncesi kongre üyelerinden tepki görür ve oy kaybına uğrar. O zaman aklıma bir tek şey geliyor. Alp Yalman, Galatasaray kayyuma kalmasın diye başkan adaylığını açıkladı.
Galatasaray’ın ileri gelenleri de alelacele toplanarak Duygun Yarsuvat’ı, Yalman’ın karşısına ikinci aday olarak koydular. Alp Yalman’ın da Duygun Yarsuvat güvenilir, dürüst, uyumlu bir insan olduğu ve onun başkan seçilmesini istediği için bu tür beyanatlar vererek başkan olmak istemediğini düşünüyorum.

Görgüsüzler!
Engin Baytar, Yiğit Gökoğlan... İkisi de Galatasaray’da kadro dışı. Engin yılda 1 milyon 100 bin dolar, Yiğit de 1 milyon 200 bin lira alıyor. Bu iki futbolcu, arabalarının içinde para banknotlarını başlarının üstünden atarak bütün futbolcu arkadaşlarını hem kötü durumda bırakıyor hem de neden kadro dışı kaldıklarını gayet güzel izah ediyorlar.

Sevgi sömürüsü
Yarın dünyanın en büyük futbol rekabeti, Real Madrid-Barcelona maçına giderseniz; Neymar, Rodriguez, Ronaldo, Bale’ı 100 euroya orta sahanın dört sıra üstünde güzel bir koltukta izlersiniz. Türkiye’de sıradan bir Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde Volkan Demirel, Selçuk İnan, Mehmet Topal, Burak Yılmaz, Caner Erkin’i izlemenin bedeli ise 275 euro!

Burak’a kızmıyorum
Dortmund rezaletinden sonra Burak Yılmaz “Aklımız 4. yıldızdaydı, maça konsantre olamadık” dedi. Böyle söyledi diye ona neden kızayım. Galatasaray yöneticileri, Arena’da kek kalıbının içine bütün futbolcuları sokarak 4. yıldız şöleni yapmadılar mı?