Son günlerde G.Saray da, Hamza Hoca da zor günler geçirdi. Kaybedilen maçlar, ortaya konan futbol taraflı tarafsız hiç kimseyi mutlu etmiyordu. Trabzon karşısında ise genç, koşan, geri pas yapmayan, yardımlaşan bir Galatasaray seyrettik. Maçı kaybedebilirdi de ama kazanmak için bütün futbolcular varını-yoğunu, her şeyini sahaya koydular.

Önce Hamzaoğlu’nu kutlarım. Doğru karar vermiş. Sol bekte Olcan’ın yerine Carole, sağ bekte Sabri’nin yerine Denayer, orta sahada Rodriguez ve Bilal. Bu futbolcular sahada basmadık yer bırakmadılar. Her şeyden önemlisi Selçuk cezalı oynamadı ve Trabzonspor gibi güçlü bir takım karşısında onun eksikliği hissedilmedi. Hatta yan pas, geri pas olmayınca Bilal ve Rodriguez devamlı dikine rakip kaleye oynadılar ve bu futbol göze hoş geldi.

Yasin ilk 11’de başladı. Hocanın doğru kararlarından biri de buydu. Yasin çok büyük bir yıldız değil. Ama forması için iyi niyetle mücadele ediyor. Takımın başarılı isimlerindendi. Hele son dakikada Sneijder’e verdiği gol pası mükemmeldi. Sneijder’in de bu kadar koşan, top yapan arkadaşları sahada olunca futbolu güzelleşti. Sahanın en iyilerinden bir tanesiydi. Orta sahaya geldi rakip atakları karşıladı, gol pası verdi, şut çekti, pozisyona girdi... Takımı adına herşeyi yaptı.

Burak Yılmaz bu sezon sorun yaşıyor. Kafası rahat değil. Kafasının neden rahat olmadığını şimdi söylemeyeceğim. Sadece kendisine bir abi nasihatı vermek istiyorum. Hamza Hoca’nın kıymetini bilsin. Başka işlerle uğraşmasın, hocasına sahip çıksın. O zaman gene goller atacak, eski Burak olacak. Hamzaoğlu’nun kellesini koparmak o kadar kolay değil. Galatasaray nankör bir camia olmamalı. Üç-beş futbolcunun afrası tafrasıyla teknik direktör gönderilecekse bu kulübün kapısına kilit vursunlar.

Dün gece sahaya çıkan kadro Hamza Hamzaoğlu için devrimdir. Bundan sonra sarı-kırmızılılar gençleşiyor. Bakın Sinan Gümüş de sonradan oyuna girdi, harika bir şut çekti top direkten döndü ama gayreti önümüzdeki maçlarda da kendisinin bu takımın değişmez bir parçası olacağını gösterdi. Hamza Hoca yeni bir sayfa açtı, buna her futbolcu uyacak. Emre Çolak gibi el kol hareketi yapanlar kadroya bile giremeyecek, İstanbul’da kalacak.

Burak 65’te sakatlandı, oyundan çıktı. Bu dakikadan sonra Burak’sız takım çok net 3 gol pozisyonuna girdi, 1 gol attı. Herhalde kendisi de bunu görmüştür. Sonuçta bu galibiyet yönetim ve teknik adam için çok önemliydi. Bu savaşı kazandılar. Bundan sonra yolları açıldı.