Şampiyonlar Ligi bu sezon Galatasaray’a ağır geldi. Futbolcular, kendilerini baskı altında hissetti. Artık o büyük ligden elenince bütün futbolcular kendilerini Süper Lig’e motive etmiş. Kendi sahasında çok zor gol yiyen Aykut Kocaman’la büyük hava yakalayan, 35 bin taraftarının da büyük desteğini alan Konyaspor karşısında 5 golle galip gelmek kolay bir iş değil. Hamza Hamzaoğlu, hücum futbolunu düşünerek oyunu güzelleştirmek isteyen bir teknik direktör.

Sneijder solda, Emre Çolak sağda, Umut ve Burak çift forvet, Selçuk ve Melo arkadan destek veriyor. Sabri kaptan da sağ çizgiden devamlı bindiriyor. Ve bütün futbolcular sahada bir bütünler. Topu kaptıran, tekrar kazanmak için geriye koşuyor. Böyle bir Galatasaray karşısında Konyaspor’un yapacağı hiçbir şey yoktu. Skor, Galatasaray’ın oynadığı futbola göre az bile diyebiliriz.

Konyaspor’un defansı Kokalovic ve Selim, çok ağırlar. Tolga ve Mehmet Uslu, iki bek, Sneijder ile Emre karşısında zayıf kaldılar. Orta sahada Ali Çamdal, Uğur, Hleb sanki Galatasaray değil de daha zayıf bir takımla mücadele ediyor gibi... Tempolarını artıramayınca sarı-kırmızıların bu güzel oyununa ve farklı skoruna yardımcı oldular.

Sabri ve Emre belki de son senelerde bu kadar etkili olmadılar. Hani Abdurrahim Albayrak diyor ya ‘En büyük transferimiz Sabri’ diye, yalan da değil. Sabri’nin dün geceki futboluna saygı duymamak mümkün değil. Aynı sözleri Emre Çolak için de söylüyorum. Tekniği çok iyi. Çizgiye geçiyor, orta sahaya geliyor, rakip kale 18’inde devamlı etkili olmaya çalışıyor. Hele Selçuk’un ortasına voleyle attığı 2. gol, gerçekten beceri ister. Emre, özel yaşamına dikkat ederse Milli Takım için de vazgeçilmez olur. Selçuk, Arsenal maçında kart cezalısıydı. Fizik gücü iyi olduğu zaman Avrupa’nın en iyi orta saha oyuncularından bir tanesi. Çok zeki. Akhisar karşısındaki güzel futbolu Konyaspor maçında da devam ettirdi. Sneijder çok büyük yıldız. Arkadaşlarına pas atarken yarım sahanın her tarafını görüyor. Dün gece gerçekten sahadaki mücadelesiyle keyif verdi. Burak arkadaşlarına verdiği paslarla zaman zaman hata yapsa da üst seviyede mücadele ediyor. Takım bütünlüğünün bir parçası olmuş. İlerleyen haftalarda Hamza hocanın sistemi içeresinde daha da etkili olacağını düşünüyorum. Umut’un mangal gibi yüreği var. Her şeyden çok iyi niyetli. Defansta sorunlar var. Bilhassa Semih çok aksıyor.