Otyakmaz: Carlos'u 1 hafta daha bekleyeceğiz

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Takımın başına getirmek istediğimiz Roberto Carlos'un takımı Anzhi, Rusya Kupası'nın finalinde CSKA Moskova ile karşılaşacak. Bu karşılaşmadan sonra bize net cevabını verecek" dedi.

Otyakmaz: Carlos'u 1 hafta daha bekleyeceğiz

Rıza Çalımbay'ın teknik direktörlükten ayrılması nedeniyle Roberto Carlos'a teklif götüren Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, transferin son durumu hakkında bilgi verdi.

Otyakmaz şunları söyledi: "Roberto Carlos ile görüşmelerimiz aralıksız devam ediyor. Türkiye'ye gelmek Carlos'un da gündeminde var. Dün akşam saatlerinde Carlos ile bir görüşme daha yaptım. Kendisinden cevap vermesini istedim. O da bana şu anda görev yaptığı Anzhi'nin Rusya Kupasında tarihinde ilk kez finale kaldığını önümüzdeki hafta CSKA Moskova ile çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını, bu karşılaşmanın ardından Sivasspor'a bir cevap vereceğini söyledi. Bizde bunun üzerine bir hafta bekleme kararı aldık. Carlos'u bir hafta daha bekleyeceğiz. Gelecek cevaba göre yol haritamızı çizeceğiz."

"ALTERNATİFLERİ VAR"

Roberto Carlos'un verebileceği olumsuz bir cevap durumunda ise alternatif isimlerinin olduğunu belirten Başkan Otyakmaz, "Carlos'un Sivasspor'un başına gelmesini biz de istiyoruz. Ama her türlü olasılığı da düşünüyoruz. Carlos kulübü ile görüşür, gelme konusunda izin alamaz ise bizim de aklımızda alternatif isimler var" diye konuştu.

'TEK AMAÇ İYİ BİR SİVASSPOR OLUŞTURMAK'

Transfer konusunda aceleci davranmayacaklarını belirten Başkan Otyakmaz, sözlerinin sonunda şunları söyledi:

"Sözleşmesi biten futbolcularımızla tek tek görüşeceğiz. Tekliflerimizi sunacağız. Bizimle çalışmak isteyen futbolcularımız ile anlaşıp ayrılmak isteyenlere de teşekkür edeceğiz. Bu yıl bizim tek hedefimiz iyi bir Sivasspor oluşturmak. Çalışmalarımız bu yönde sürecek."

İM Kayserispor'da Sivasspor hazırlıkları başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber