Geri Dön

Parlayan güneş Castillo

Trabzonspor’da yakalanan yükseliş Fabian Castillo’yu da etkiledi. Formayı kapan Kolombiyalı yıldız, ABD’de, ‘Parlayan güneş’ olarak benzetildi.

Parlayan güneş Castillo

CELAL UMUT EREN

Sezonun ikinci yarısında yükselişe geçen ve yenilmeyen Trabzonspor’da Fabian Castillo’nun performansı dikkatlerden kaçmıyor. Sezon başında ABD’den MLS’ten gelen Castillo’ya yakın takip başlatıldı.

ABD basınında da FC Dallas sonrasında Kolombiyalı yıldızın yeni yeni kendini bulmaya başladığı kaydedildi. Bordo-mavili takımın, ikinci yarı ile beraber başarılı olmasında tecrübeli oyuncunun büyük pay sahibi olduğu belirtildi.24 yaşındaki futbolcu için ‘Parlayan güneş’ başlığı atılırken, Ersun Yanal’ın çok güvendiği bildirildi. Castillo’nun özellikle Trabzonspor’un taktik yapısında önemli bir yeri olduğuna dikkat çekildi.

Kolombiyalı yıldızın hücum etkinliğinde öne çıktığı ve özel bir görevlendirme yapıldığı vurgulandı. Fabian Castillo’nun bir sol kanattan fazlası olup, zaman zaman ‘gizli 9 numara’ gibi oynadığı aktarıldı.

Castillo’nun hücumda belirleyici bir yer kazandığı, gol ve asistlerde başrolü oynayacağı dile getirildi. Bu durumun doğal olarak milli takım geleceğini de etkilediği belirtildi. Kolombiya’nın teknik direktörü Jose Pekerman’ın Castillo’yu yakından izlemeye başladığı anlatıldı.

Cenk Tosun, Crystal Palace formasıyla Manchester City'ye konuk oluyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber