Geri Dön

Pınar Karşıyaka'da Avrupa sevinci!

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar, THY Avrupa Ligi'ne katılma hakkı elde etmelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Pınar Karşıyaka'da Avrupa sevinci!


Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka'nın genel menajeri Selim Çınar, yeni sezonda hak ettikleri şekilde THY Avrupa Ligi'nde mücadele edeceklerini söyledi.

Selim Çınar, yaptığı açıklamada, sezonu şampiyonlukla tamamladıktan sonra Avrupa Ligi yönetimi ile "wildcard" için görüşmelerde bulunduklarını, bugün açıklandığı gibi gelecek yıl Türkiye'yi THY Avrupa Ligi'nde temsil edeceklerini söyledi.

"Şampiyonluğumuzun ardından hak ettiğimiz şekilde THY Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğiz. Bunun için çok mutluyuz" diyen Çınar, Avrupa kupalarındaki başarılı çizgilerini bu sene de sürdürmek istediklerini sözlerine ekledi.

2014-2015 sezonunu şampiyon tamamlayan Pınar Karşıyaka, Avrupa Ligi yönetimi tarafından Türkiye'ye verilecek "wildcard"lardan birini almak için organizasyonla bir toplantı yapmıştı. Avrupa Ligi yönetimi Türkiye için "wildcard"ı Darüşşafaka Doğuş'a verirken, Pınar Karşıyaka organizasyona "B lisansı" ile katılacak.

Yetenekli gençler yıldızlara özenirse...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber