Portekiz'de 10 Temmuz bayram ilan edildi!

2016 Avrupa Şampiyonası'nda tarihinde ilk kez mutlu sona ulaşan Portekiz, ülke basınında büyük övgü aldı.

Portekiz'de 10 Temmuz bayram ilan edildi!

Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) finalinde normal süresi 0-0 sona eren maçın uzatma bölümünde Eder'in golüyle ev sahibini 1-0 mağlup edip kupaya uzanan Portekiz'in şampiyonluğu ülke basınında geniş yer buldu.

Portekiz'in önde gelen spor gazetesi Record, Portekiz Milli Takımı'nın şampiyonluğuna geniş yer ayırırken, "Destansı. Portekiz Avrupa'nın şampiyonu" başlığını öne çıkardı.

Spor basınının önemli gazetelerinden A Bola, "Portekiz'in gururu" manşeti ile Cristiano Ronaldo'nun kupayı kaldırdığı fotoğrafı kullandı.

Bir diğer spor gazetesi O Jogo ise manşetini "Sonsuz" şeklinde attı. Gazetenin ilk sayfasında "Pazar günü Avrupa Atletizm Şampiyonası'na madalyayla başladı, EURO 2016'da kahramanlık ve mutlulukla son buldu" denildi.

Öte yandan basında, final maçında sakatlanıp, 25. dakikada yerini Quaresma'ya bırakan Cristiano Ronaldo'nun kazanılan kupanın profesyonel hayatının en önemli başarısı olduğunu belirttiği açıklamaya yer verildi.

Portekiz'e kupayı getiren golün sahibi Eder, basına verdiği demeçte, Ronaldo'nun kendisine şampiyonluk golünü atacağını söylediğini ve bu güvenle topu ağlara gönderdiğini ifade etti.

Portekiz basınında, Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'nın şampiyonluk madalyası ile ilgili yaptığı "Madalya mı? Eğer altınsa satacağım." esprisine de yer verildi.

PORTEKİZ'İN ŞAMPİYONLUK PRİMİ 275 BİN EURO

Bu arada Portekiz Milli Takımı'nda oyuncuların alacağı prim belli oldu.

Portekiz gazetelerinden Abola'nın haberine göre Portekiz'in şampiyonluk primi, futbolcu başına 275 bin euro olarak belirlendi. EURO 2016'yı şampiyon tamamlayan Portekiz, UEFA'dan şampiyonluk primi olarak da 8 milyon euro kazandı.

Bu arada Portekiz Milli Takımı oyuncuları, EURO 2016'ya katılım primi almadı.

Ağaoğlu, Abdülkadir Ömür'e o ayakkabıları imzalattı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber