Portekiz'de milli coşku

Portekiz’de finale kalan milli takıma büyük övgülerde bulunuldu. Gazete manşetlerinde Ronaldo ve arkadaşları manşetleri süsledi.

Portekiz'de milli coşku

Portekiz’de EURO 2016 coşkusu ülkede tavan yaptı. Gazete manşetleri, milli takımın elde ettiği başarılarla süslendi. En can alıcı başlık, A Bola gazetesinden geldi.

Turnuvanın ev sahibi Fransa’dan esinlenilerek Fransızca yazılan manşette ‘Seni Seviyorum’ ifadelerini kullanarak, ülke takımına olan teşekkür dile getirildi. Ronaldo ve arkadaşlarının gol sevinci gösterilerek, “Portekiz, Paris’teki finale kahramanca gitti” denildi.

Manşetlik gol

Record gazetesi, Cristiano Ronaldo’nun kafayla attığı golü ve havada asılı kalış anını manşetine taşıdı. Ronaldo’nun golüne ithaf edilen başlıkta, “Sonu olmayan uçuş” ifadeleri kullanıldı.

Özel bir sayfa tasarımı yapan Record gazetesi, “12 yıl sonra Portekiz finalde” yazısını da yazdı ve takımın topluca sevinç görüntülerini paylaştı.

O Jogo gazetesi ise sade ama anlamlı bir başlık kullandı. Ronaldo’nun kafa vuruşu anını tek başına veren O Jogo gazetesi, “Güzel” başlığını attı. Avrupa basını da Portekiz’e geniş yer ayırdı. İspanyol Marca gazetesi Ronaldo’nun kafa golünü manşetine çıkarıp, “Altın gol” yorumunu yaptı.

QUARESMA: Finale davetliler

Turnuvada iyi bir görüntü veren Ricardo Quaresma, hak ederek finale kaldıklarını söyledi. Kupa öncesinde ve esnasında ağır eleştirilere maruz kaldıklarını belirten Quaresma, en güzel cevabı sahada verdiklerini ifade etti. Tecrübeli futbolcu, kendilerini eleştirenleri finale beklediklerini belirtip, “Bizi eleştirenleri final maçına, Paris’e davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘Britanya’nın gururu’

Portekiz’e karşı kaybederek EURO 2016 defterini yarı finalde kapatan Galler, ülkesinde büyük takdir topladı. Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılan Ada ülkesinin bu başarısı övgüyle karşılandı.

Daily Post gazetesi, takımlarının fotoğrafını manşete taşıyıp, “Bizi gururlandırdınız” dedi. GOALS gazetesi de turnuvada en başarılı Ada ülkesi olduklarını vurgulayarak, “Britanya’nın gururu” başlığını kullandı.

Evening Post gazetesi de futbolcuların toplu haldeki fotoğrafının üzerine ‘Kahramanlar’ ifadesini yerleştirdi. Daily Mirror da başarıya alkış tutarak, “Çocuklar, bizim gururumuzsunuz” diye yazdı.

BALE: ‘Elimizden geleni yaptık’

Galler Milli Takımı’nın yıldızı Gareth Bale, güzel bir kupa geçirdiklerini ifade etti. Bale, “Takımımızla gurur duyuyoruz. Sahada elimizden geleni yaptık. Bu turnuvada oldukça keyifli anlar yaşadık. Hayali bile güzeldi” dedi.

Portekizde milli coşku

İstikbal Mobilya Kayserispor, Yeni Malatyaspor hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber