Potada bir ilk daha

TBF Eğitim Kurulu tarafından ilk kez Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı düzenlendi, uzman isimler tarafından farklı alanlardaki bilgiler katılımcılara aktarılırken, eğitim çalışmaları ve bilgi paylaşımının sürekli hale getirilmesine karar verildi

Potada bir ilk daha

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından çok önemli bir faaliyet daha hayata geçirildi, Eğitim Kurulu Başkanlığı tarafından ilk defa 'Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı’ düzenlendi. Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki etkinliğe TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın ÖRS önderliğinde, eğitim kurulu üyesi Dr. Öğretim Üyesi Seyfi Savaş tarafından organize edilen eğitim programına üst düzey takımlarda çalışan kondisyonerler katıldı. Eğitimde; Prof.Dr. Francesco Cuzzolin, Sam Reffsin, Dr. Luka Svilar saha çalışmaları hakkında, Prof.Dr. Efsun Karabudak 'Basketbolda Beslenme', Prof.Dr. Nevin Atalay Güzel ve Gamze Çobanoğlu 'Spor Yaralanmalarını Önleme Stratejileri', Dr. Öğretim Üyesi Kerem Ülkü 'Spor Ekipmanları' hakkında bilgilerini eğitim programına katılan kondisyonerlerle paylaştılar.

Atletik Performans Antrenörlüğü
Eğitim programının son gününde; Dr. Öğretim Üyesi Seyfi Savaş’ın moderatörlüğünde kondisyonerlerin sorunları ve gelecekte kondisyonerlik mesleğinin geliştirilmesi ile ilgili yapılması gerekenler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. İlk önce kondisyonerlik teriminin yerine ‘Atletik Performans Antrenörlüğü’ teriminin kullanılmasının gerektiği hakkında fikir birliğine varıldı. Bir çalışma grubu kurulmasına, eğitim çalışmaları ve bilgi paylaşımın yapılmasına, karar verildi. İlerleyen dönemde gerekli mevzuat çalışmaları yapılarak bir dernek çatısı altında toplanmanın gerekliliği konusunda fikir birliği ile karar verildi.

Bu alanda ülkemizin önde gelen isimlerinden Aydın Demirözü, çalışmalar hakkında "Atletik performans antrenörlerinin takımlarının başarı veya başarısızlıklarında doğrudan etkileri olmasına rağmen ülkemizde kulüp yöneticileri tarafından gereken önemin hakettiklerikadar verilmediği bir ortamda, bu sertifika programını hayata geçiren Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu'na başta Aydın Örs hocamız olmak üzere teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Diagne eşiyle beraber tatilden döndü

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber