Prandelli Suriye için de oruç tutmuş!

Ramazan'ın son günü oruç tutarak herkesi şaşırtan Galatasaray Teknik Direktörü'nün, geçen yıl ülkesinde de, Suriye'ye barış gelmesi için bir günlüğüne oruç tuttuğu ortaya çıktı.

Prandelli Suriye için de oruç tutmuş!

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli'nin oruç tutması hem Türkiye'de hem de İtalya'da geniş yankı uyandırdı. Mancini'nin yerine göreve gelmesinin ardından Türkiye'ye çabuk uyum sağlamaya çalışan deneyimli teknik adam, Ramazan'ın son gününde daha önce sözünü verdiği üzere bir şey yemeyerek, dini ritüeli yerine getirmişti.

Herkes kendisinin ilk kez böyle bir deneyimi yaşadığını düşünse de gerçeğin farklı olduğu ortaya çıktı. İtalyan Teknik adamın oruç konusunda tecrübeli olduğu, geçen yıl ülkesinde de oruç tuttuğu belirlendi. Hem de Papa'nın isteği üzerine! Eylül ayı içerisinde Suriye'de çatışmaların yoğunlaştığı dönemde Papa Francisco konuyla ilgili bir barış mesajı yayınlamış ve savaşın sona erdirilmesi yönünde herkesi dua etmeye ve oruç tutmaya davet etmişti. Prandelli de, o dönem bu çağrıya uydu.

İtalya Milli Takımı'nın başında olan Cesare Prandelli, Çek Cumhuriyeti maçı öncesinde Torino'da kampta bulundukları sırada, Papa'nın çağrısı üzerine Suriye'de barış için hem dua etti, hem de oruç tuttu. Galatasaray'a gelir gelmez oruç tutmasıyla gündeme gelen İtalyan teknik adam, geçtiğimiz yılın ardından bu yıl da bu deneyimi bir kez daha yaşamış oldu.

Kolaysa Söyle | Fredrik Aasmundrud Gulbrandse

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber