Prandelli'den Sabri ve transfer açıklaması!

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Prandelli'den Sabri ve transfer açıklaması...

Prandelli'den Sabri ve transfer açıklaması!

İşte Prandelli'nin açıklamaları;

"Şu ana kadar çocuklar çok iyi çalışıyor iyi gidiyor kampımız. Herkes tarafından güzel bir kamp oluyor. Herkes istekli ve çalışmalar iyi gidiyor. Dayanabilen ve kazanabilen bir takım kurmaya çalışıyoruz."

Sağ bek konusunda dün sıkıntı vardı, bununla ilgil neler söylemek ister?

Kulüp olarak değişiklik yaptık. Bu değişiklikler şok edici değişilikler olur. Bir gün karar verici birimler hep birlikte bir karar aldılar ve yeni bir proje hazırladık ve sağ bek için çeşitli farklı şeyler deniyoruz. İstanbul'da kalan çocuklar çok iyi çalışıyor. Galatasaray çalışanının bunu zaten yapması gerekiyor. Zaman bizim seçimlerimizi belirleyecektir.

Sabri ikinci kampta dönecek mi?

Karar verici bilgisi olan herkes karar verici birimdendir ve bu kadar herkes tarafındn alınmıştır. Az öncede söylediğim gibi değişimler her zaman çok sert gelir ve şaşırtır ama bundan korkmamalıyız. Kişisel olarka İstanbul'da kalan veya Sabri'ye karşı saygısızlığım veya kötü düşüncem yok ama değişim zamanı geldi.

Transfer yapılacak mı?

Bizim transfere ihtiyacımız varmış gibi duruyor olmalıyız. Eğer bir sıkıntımız olursa biz zaten o bölgelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Amrabat eleştirileri!

Neden eleştirildi. Benim söyleyecebileceğim tek bir şey var. Kendisi çok iyi bir insan ve bizi birleştiriyor. Ben kişisel veya ekonomik olarak eleştiride bulunmam sadece çok çalışıyor bunu biliyorum.

Pirlo ve Sneijder açıklaması!

Gerçekçilik yok bu haberlerde...

Bruma'nın performansını nasıl buluyor?

6 aylık bir sakatlıktan sonra biraz sıkıntı olabilir bu yüzden ritmini, hızını bulması tekrardan gerekiyor. Bu yüzden sabırlı olmalıyız, gerçekten yetenekli bir oyuncu ve umarım karakter olarak güçlüdür çünkü bu baskıları kaldırması gerekiyor.

Sneijder satılırsa ne yapılacak?

Ben hazır olduğum sorulara cevap verebilirim. Gelecekle ilgili soruları cevaplayamam ama Wesley Sneijder çok karizmatik bir oyuncu... Sneijder söylediğiniz aksine Galatasaray Kulübü oyuncusudur.

Ben çok güzel bir seçim yaptım. 4. yıldızı kazanmamız gerekiyor ve taraftar bazında da en büyük kulüplerden birisiydi Galatasaray ve profesyonel açıdan Galatasaray benim için ayrıcalıklıdır. Risk olarak görmüyorum buraya isteyerek geldim ve buna hazırız.

Oruç tutacak mı?

Bu bizim sırrımız olacaktı oruç olayı... Size bir daha güvenmeyeceğim. (Gülerek...)

Selçuk İnan'ı seçtik kaptan olarak... Çok pozitif bir insan ve etrafında herkesi anlayışla davranıp takımı yönetmeye çalışyıor. Bu bizim için çok güzel bir şey. Sneijder geldikten sonra ikinci kaptanı belirleyeceğiz. Hakan Balta'yı da unutmamız gerekiyor öyle bir seçeneğimiz mevcuttur.

Sahada ofansif bir Galatasaray görecek miyiz?

Herkes tabiki eleştirebilir. Ofansif olmamızı düşünebilirler ama defansta yapmamız gerekiyor ama denge kurmamız gerekiyor bunu yaptıktan sonra Galatasaray'ı izleyebilirsiniz. Tabi futbol bu aralar belirli bir noktaa gelmekte. Mça boyunca forvetlere oynayamayız, maç boyunca orta sahadan forvete oynayamayız, defans yapmamız gerekiyor. Benim için ofansif bir takım birlikte oynamalıdır. Defansta, orta sahada veya hücum yönünde birlikte topları kazanmalı ve böyle oynamalı.

"Tüm futbolcular çok istekli ve çalışkan"

Pozistiflik olarak çok önemli olan herkes çok sitekli ve sürekli çalışıyor. Bu bizim için çok güzel. Ben organizasyona inanyorum herkesin ne yapması gerektiğini bilmesi gerekiyor. Bu beni gerçekten çok şaşırttı herkes bir şeyler öğrenme kistiyor, fiziksel olarak çok çalışıyoruz. İdmanlarda kimse kaçmıyor bu benim için çok pozitif bir olaydır. Kısa dönemdir çalışmamıza rağmen 40. dakikaya kadar hiç havadan oynamadık bazı mecbur duurmlar dışında. Benim için çok önmeli çünkü verdiğim mesajlara verilen reaksiyonları görme şansım oldu.

Bizimle birlikte genç oyuncularda geldi ve burada onlarda forma şansı buluyor. Onları satmayı düşünmüyoruz. Yavaş yavaş ilerleyen dönemlerde gelişmeleri takip edeceğiz.

Yardımcı olarak neden uyum sağlamasını kolaylaştıracak birisini istemedi?

Türk teknik adama ihtiyacımız olmadı. Şu ana kadar her takım için videoalr hazırlanıyor ve biz onları takip edip çalışacak bilgi kazanıyoruz. Bana hoca değil tercüman lazımdır.

"Mancini ile görüştüm, Fatih Terim ile görüşemedim"

Şu ana kadar Mancini ile konuştum ama Fatih Terim ile konuşma fırsatım olmadı. Fatih Terim ile ilerde görüşeceğim. Mancini ile genel olarak konuştuk. Her ikimiz ayrı takımlardan geliyoruz ve adaptasyon çok önemlidir. Galatasaray'ı daha iyi yerlere götürmek için ne gerekiyorsa biz onun için uğraşıyoruz.

"Galatasaray büyük bir kulüp"

Bugünün futbolunda benim için futbol bir metindir. Buraya işler iyi ilerliyor.Organize edilmiş bir kulüp burası.4 yıl boyunca çok turnuva ve ülke gezdik ama Galatasaray'ın organizasyonu üst düzeyde.

Benim için transfer konuşmamız gerekmiyor. Ben isteklerimi ilettim ve buna göre çalışmalar devam ediyor. Biz daha bunu belirlemedik bu yüzden sizden bir kaç gün daha isteyeceğiz.

Feghouli ve Luyindama'dan Club Brugge değerlendirmesi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber