Sarı Melekler, Cim-Bom’a yine şans tanımadı, 158 dakika süren mücadele sonunda rakibine set dahi vermeden devirerek şampiyonluk yolunda dev bir adım attı. Fenerbahçe üçüncü maçta sarı-kırmızılı takımı mağlup ederse mutlu sona ulaşacak.

Sultanlar Ligi final serisinin ikinci buluşmasında Fenerbahçe, Galatasaray’ı 3-0 yenerek seride 2-0 öne geçti, şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakaladı.

Birinci sete Fenerbahçe etkili başladı. Sarı Melekler, Kim Koung’un dörtten, Natalia’nın geriden katıldığı hücum organizasyonları sonrası bir anda 6-2 öne geçti. Rakibin ataklarını aktif blokta tutan Fenerbahçe teknik molaları 8-3 ve 16- 11 önde kapatarak 33 dakika süren seti 25-20 kazandı.

İkinci set karşılıklı sayılarla sürerken ilk molayı Galatasaray 8-7 önde geçti. Ancak olaylar nedeniyle skor 14-13 Cim-Bom’un lehine iken hakem tarafından maç durduruldu. 70 dakika sonra başlayan oyunda sarı-kırmızılılar 16-14 geçmesine rağmen Fenerbahçe özellikle Kim’in smaçları ile 20-20’de skoru eşitledi, seti de 25-23 almasını bildi.

Üçüncü setin başında iki takım antrenörü de kırmızı kart gördü. Teknik molaları 8-6 ve 16-13 önde tamamlayan sarı-lacivertliler seti 25-21, maçı da 3-0 kazanmayı başardı.

Olay çıktı, maç durdu!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisine tribünde çıkan olaylar damgasını vurdu. Sarı-lacivertli taraftarların sahaya attıkları ses bombaları ile aralarında yaşanan tartışmalar nedeniyle maç uzun bir süre durdu ve salonun boşaltılmasının ardından tekrar başladı.

1. sette sarı-lacivertli taraftarlar sahaya iki kez ses bombası atınca hakem iki kere ihtar verdi. 2. sette Fenerbahçeli iki farklı taraftar grubu arasında yaşanan tartışma nedeniyle maç 16.50’de durdu. Olaya neden olan taraftarların salondan çıkarılmasının ardından 18.00’de maç kaldığı yerden tekrar başladı.