Raket kardeşliği!

Naomi Osaka ve kız kardeşi Mari küçükken Serena-Venus Williams ikilisine öykünerek tenisçi olmaya karar verdi. Büyüyüp 20 yaşına gelen Naomi, bugün ABD Açık finalinde Serena’nın karşısına çıkacak.

Raket kardeşliği!

ONUR DİNÇER

ABD Açık’ta tek kadınlar finali belli oldu. Yarı final maçlarında Sevastova’yı geçen Serena Williams ile Keys’i geride bırakan Naomi Osaka, bugün TSİ 23.00’de kupaya uzanmak için karşı karşıya gelecek. Teklerde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan , 9’u ABD’de olmak üzere 31. grand slam finaline çıkan Serena, rekorunu büyütmeye çalışırken, 20 yaşındaki Japon raket ise ilk grand slam finalinde boy gösterecek.

Aralarında 16 yaş farkı bulunan iki tenisçinin buluşması şimdiden merakla beklenmeye başladı. Avustralya Açık’ta dördüncü tur daha önceki en iyi derecesi olan Naomi, Japon bir anne ve Haitili bir babanın çocuğu... Her iki ülkenin de karakteristik özelliklerini taşıyan, hem Haiti hem de Japonya’ya özgü fiziksel özellikler taşıması nedeniyle ilgi çeken Naomi Osaka, Serena Williams ilk grand slamini kazandığında sadece bir yaşındaydı ve “İdolüm” dediği yıldız rakete karşı finalde oynama fırsatı elde etti.

Grand slam finaline yükselen ilk kadın Japon tenisçi olan Naomi Osaka’nın kız kardeşi de, tıpkı Serena Williams’ınki gibi bir tenisçi... Naomi ve kardeşi Mari, Serena-Venus ikilisini izleyerek büyümüş ve kendilerini onlara benzeterek, birlikte ikisi de tenisçi olmaya karar verip yola çıkmışlar.

'Kova' lakaplı Yaşar Duran'dan, Fenerbahçe kalecisi Altay’a ilginç öğüt

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber