Roberto Carlos Sivasspor ile anlaştı!

Sivasspor, kırmızı beyazlı takımı çalıştırması için Fenerbahçe'nin Brezilyalı eski futbolcusu Roberto Carlos'la kesin olarak anlaştı.

Roberto Carlos Sivasspor ile anlaştı!

İlk teknik direktörlük deneyimini yaşayacak olan Roberto Carlos'un pazar günü Türkiye'ye gelerek pazartesi günü Sivas'ta sözleşme imzalayacağı açıklandı.

BAŞKAN ODYAKMAZ:"KESİNLEŞTİ"

Rıza Çalımbay'ın görevden ayrılmasından sonra teknik direktör arayışlarına giren Sivasspor uzun süredir görüştüğü Rus ekibi Anzhi'nin sportif direktörlüğünü yapan Roberto Carlos'la anlaşmaya vardı. Başkan Mecnun Otyakmaz, görüştükleri Carlos ile 1+1 yıllığına sözleşme imzalama konusunda anlaştıklarını belirtti.

Roberto Carlos, pazar günü öğlenden sonra İstanbul'a gelecek. Aynı akşam 20.45 uçağı ile Sivas'a geçecek olan Roberto Carlos, ertesi günü öğlenden sonra 4 Eylül Stadı'nda düzenlenecek olan törenle resmi sözleşmeye imza atacak.

YARDIMCILARI DA BELLİ OLDU

Carlos'un Sivasspor'da birlikte gördev yapacağı isimler de belirlendi. Yardımcısı olarak Brezilyalı Cesar Domingos ile birlikte Türkiye'ye gelecek olan Carlos'un kaleci antrenörlüğünü Bülent Uygun döneminde Sivasspor'da görev yapan Murat Göksu ile Sefer Yılmaz yapacak. Sivasspor ayrıca bir dönem takımın formasını da giyen eski futbolcu Murat Erdoğan'ı ise sportif direktör olarak görevlendirdi.

"İMZA İÇİN TARAFTARLARIMIZI STADIMIZA BEKLİYORUZ"

Sivasspor Başkanı Otyakmaz, yeni teknik direktörlerinin Sivasspor camiasına hayırlı uğurlu olmasını dilediğini belirtti, pazartesi günü yapılacak olan imza törenine tüm taraftarları 4 Eylül Stadı'na beklediklerini açıkladı.

Mesut Özil'i utandıran anlar!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber