Geri Dön

Royal Halı G.Antep Uşak'ı devirdi!

Beko Basketbol Ligi'nin ilk haftasında Royal Halı Gaziantep, Uşak Sportif'i 92-71 yendi.

Royal Halı G.Antep Uşak'ı devirdi!

Maça Stevic'in basketiyle hızlı başlayan Royal Halı Gaziantep, art arda bulduğu basketlerle aradaki farkı ilk dakikalardan itibaren açmaya başladı. Uşak Sportif'in pek etkili olamadığı ilk 5 dakika, ev sahibi takımın 12-3 üstünlüğüyle geçildi. Etkili oyununu sürdüren Royal Halı Gaziantep, Serkan Erdoğan ve Borovnjak'ın attığı basketlerle ilk periyodu 25-13 önde tamamladı.

İkinci periyoda ise konuk takım hızlı başladı. Warren, Holman ve Ogün'ün bulduğu basketlerle farkı 9 sayıya kadar indiren Uşak Sportif, savunmada direnç gösteremeyince ev sahibi takım yeniden aradaki farkı açtı. Serkan Erdoğan, Borovnjak ve Stevic'in basketlerine engel olamayan Uşak Sportif, ikinci periyodu da 54-38 geride bitirdi.

Üçüncü periyotta da üstünlüğünü koruyan ev sahibi takım, farkı 26 sayıya kadar çıkararak periyodu da 73-50 önde kapattı.

Maçın son periyodunda ise konuk takımın farkı kapatma çabaları sonuç vermedi ve ev sahibi Royal Halı Gaziantep karşılaşmadan 92-71 galip ayrıldı.

Royal Halı Gaziantep: 92 - Uşak Sportif: 71

Salon: Şahinbey Karataş
Hakemler: Emin Moğulkoç, Erman Erdemli, Mehmet Serdar Ünal
Royal Halı Gaziantep: Burell 12, Erden Eryüz, Serhat Büker, Mutlu Akpınar 11, Murat Göktaş, Stevic 15, Serkan Erdoğan 24, Emre Bayav 4, Borovnjak 23, Sertaç Şanlı, Kudrautsau 1, Can Uğur Öğüt 2
Uşak Sportif: Warren 7, Orhan Haciyeva 4, Özcan Sürücü 5, Yiğitcan Turna 5, Justin Carter 13, Muha Zupan 10, Emre Boztepe, Erdinç Balto 3, Alper Saruhan 2, İbrahim Yıldırım 5, Holman 10, Ogün Sevinç 7

1. Periyot: 25-13
Devre: 54-38
3. Periyot: 73-50

Fenerbahçe'den ilginç gönderme!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber