Ruslardan F.Bahçe-Zenit yorumu: Hazır değiller

Rus gazeteci Dmitriy Zelenov, Fenerbahçe-Zenit maçı öncesinde Skorer'e özel açıklamalarda bulundu.

Ruslardan F.Bahçe-Zenit yorumu: Hazır değiller

Onur Dinçer - Skorer Dış Haberler

Zenit’in en önemli hücum varyasyonunu ‘Topu ilerdeki Dzyuba’ya şişirmek’ olarak nitelendiren ve bunu ‘İlkel bir futbol anlayışı’ olarak niteleyen Rus gazeteci Dmitriy Zelenov “Yeni transferler henüz adapte olamadı. Devre arası kampını iyi geçirmediler” dedi.

Rusya’nın Sport Express gazetesinden Dmitriy Zelenov, Fenerbahçe maçları öncesinde Zenit’in son durumunu Skorer’e anlattı. Rus gazeteci “Zenit’in tarihinin en iyi dönemlerini geçirdiğini söylemek zor. Şu an lider durumda olsalar da, genç teknik adam Semak’ın takıma oynattığı futbol taraftarları tatmin etmiyor. Çünkü takımın ilkel bir oyun tarzı var” diyerek şöyle devam etti:

‘Topu şişirmek en önemli taktikleri’

“En önemli taktik topu ileri doğru şişirmek, uzun pasla bu bölgede bekleyen Dzyuba ile buluşturmak. Böylece kendisinden topu yanındaki arkadaşlarına indirmesi bekleniyor. Atakları bu şekilde başlatmak, mavi-beyazlıların en önemli hücum aksiyonu. Bu taktiğin işlemesi ise Dzyuba’nın o gün formunda olup olmamasına bağlı. Eğer gününde değilse takım tökezliyor.”

‘Zenit maça hazır değil’

Rusya’da devre arasının epey uzun olduğuna dikkat çeken Zelenov “Zenit iki aydır resmi maç oynamıyor ve bu bir handikap. Bunun eksiğini kamp ve hazırlık maçlarıyla gidermeye çalıştılar. Ne var ki hazırlık maçlarında iyi bir Zenit göremedik. Spartak ve Lokomotiv ile yaptıkları maçları kaybettiler. Kokorin’in hapisten çıkamamış olması da büyük dezavantaj çünkü kadronun en yetenekli ismi. Yapılan yeni transferlerle kadro güçlendirilmeye çalışılsa da bunların adaptasyonu zaman alacak. Bence Zenit şu an yüzde 50, yüzde 60 performans veriyor ve Fenerbahçe maçına hazır değiller” diye konuştu.

Serdar Sarıdağ: 'Quaresma şu an takımda ama kulüp arıyor'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber