Samet Aybaba maç sonu açıkladı! Robinho...

DEMİR Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Attığımız golden sonra yakaladığımız pozisyonları değerlendirebilseydik oyun farklı olurdu" dedi. Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk ise, "Buradan 1 puan almak başarı" dedi.

Samet Aybaba maç sonu açıkladı! Robinho...

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, 1-1 biten maçla ilgili basın toplantısında öncelikle Afrin Operasyonu'na değindi.

Aybaba, "Ordumuz sınır ötesi hareket yapıyor. Kalbimiz, dualarımız gerekirse canımız onların yanında. İnşallah operasyonu sağlıklı bir şekilde bitirirler, hepsi vatanımıza geri döner" dedi.

İlk yarıda her iki takımın da kötü bir görüntü sergilediğini vurgulayan Aybaba, "İlk yarı az pozisyonlu, isteksiz, coşkusuz geçti. Bizim golden sonra inanılmaz yakaladığımız pozisyonlar var. Çok coşkulu yakaladığımız bir oyun. Orada oyunu biraz farklı bir yere götürebilirdik. Eğer girdiğimiz pozisyonları değerlendirseydik, hiç gerek yoktu şimdi 1-1 nasıl oldu, konuşmuyor olurduk. Bu pozisyonları yakaladınız mı atacaksınız" şeklinde konuştu.

İkinci yarıdaki oyundan memnunum olduğunun altını çizen Aybaba; " Tabi kolay değil. Bazı mevkilerde çok mücadele eden tek tek oyuncularımız var. Onlara bir şey yapamıyoruz. Ama ikinci yarıda oynanan oyundan memnunum. Bu pozisyonları kaçırmamamız lazım. Rakip de oyundan kopmamak adına müdahaleler yaptı.Biz de elimizdeki bütün forvet oyuncularını alıp iki santrafora döndük. Ama futbol bu. Söylediğim gibi, bu kadar net pozisyonlar yakalayıp atamazsanız sonucunda bir şey çıkıyor ortaya. Artık hemen Malatya maçının çalışmalarına başlayacağız" dedi.

Devre arasında takıma ligin ilk yarısındaki iyi oynayan takım gibi olmadıklarını anlattığını ifade eden Aybaba, "Oyunculara 'bitirdiğimiz yerde değiliz arkadaşlar' dedik. Biz daha iyi takımız. Özellikle son maçlarda bunu çok iyi gösterdik. İyi başlayalım dedik. Pozisyon yakalayıp atıyorsunuz. Net pozisyonları atarsanız oyun başka yere gider. Bunlara çalışacağız. Bu pozisyonları gole çevirmek için çalışmaları artıracağız" diye konuştu.

Takımın kadro derinliği problemi olduğunu anlatan Aybaba, transfer çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Eksik bölgelerimiz var, Robinho'nun transferiyle yöneticilerimiz ilgileniyor. İş ekonomik boyutlarda. 3-5 gün içerisinde gelişme bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Amatör kulüp, belediye başkanını kadrosuna kattı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber