Şampiyon boksörün en acı günü

Geçtiğimiz ay Almanya şampiyonu olan ve önümüzdeki günlerde de Dünya Kıtalar Arası Boks şampiyonluğu maçına çıkmaya hazırlanan profesyonel boksör Hüseyin Cinkara, hayatının en büyük acılarından birisine boğuldu.

Şampiyon boksörün en acı günü

Kamyon ile çarpışan 46 yaşındaki ağabeyi Hasan Cinkara, 9 yaşındaki kızı Sevdanur ile birlikte hayatını kaybetti. Oftersheim şehrinde meydana gelen olayın ardından Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine defnedilen cenazeler, gurbetçi vatandaşları da yasa boğdu.

Talihsiz kaza ile ilgili açıklamada bulunan EC BOXİNG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan, olayın kendilerini de çok derinden üzdüğünü bildirerek, "Hüseyin uzun yıllardan beri bizim formamız altında boks yapmaktadır. Kendisi şu an dünyada isim yapmaya başlamıştır. Gelecekte de çok büyük şampiyonluklar beklediğimiz bir sporcudur. Bu olayın kendisini derinden etkilediğini görüyorum ve kendisini yeniden ayağa kaldırabilmek için elimizden geleni yapacağız. Tüm kulübümüz ve ekibimizi yasa boğan bu olay bizleri derinden üzdü. Her zaman yanında olacağız" şeklinde konuştu.

EC BOXİNG Başantrenörü Bülent Başer ve kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz da boksörümüze başsağlığı dileyerek, bunun çok büyük bir travma olduğunu, boksörümüzün her zaman yanında olacaklarını ve onun bu travmayı atlatabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladılar.

Adil Rami Fenerbahçe için İstanbul'da!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber