Şampiyon yüzücü Phelps günde 12 bin kalorilik diyet yapıyor

Pekin'de altın madalyaları toplayan rekortmen yüzücü ABD'li Phelps, 12 bin kalorilik özel bir diyetle besleniyor

Şampiyon yüzücü Phelps günde 12 bin kalorilik diyet yapıyor

29. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda, yüzmede bugün kazandığı 2 altın madalyayla, katıldığı 2 olimpiyat oyununda
toplam 11 altın madalyaya ulaşan ve şimdiden oyunlar tarihinde en fazla altın madalya kazanan sporcu olarak tarihe geçen Amerikalı Michael Phelps’in başarısının ardında günde 12 bin kalorilik özel olimpiyat diyeti yatıyor.
Amerikan NBC televizyonuna demeç veren 23 yaşındaki Phelps, "Ye, uyu ve yüz. Bütün yaptığım bu. Vücut sistemime biraz kalori koymak ve dinlenmek yapabileceğim en iyi şey" dedi ve enerji seviyesini yüksek tutabilmek için tüm bu kalorilere gereksinimi olduğunu belirtti. Mukayese yapıldığında ve aynı yaşta ortalama bir erkeğin günde 2 bin
kaloriye gereksinimi olduğu düşünüldüğünde aradaki büyük fark ortaya çıkıyor.
Her öğün 4 bin kalori alan Phelps, güne, peynir, marul, domates, kızarmış soğan ve mayonezle dolu üç adet yağda pişmiş yumurtalı ekmek, 2 büyük fincan kahve, 5 yumurtalı omlet, bir tabak tahıl gevreği, pudra şekerli 3 dilim yumurtalı ekmek ve 3 adet çikolatalı krepten oluşan "Şampiyonlar Kahvaltısıyla" başlıyor.
Phelps öğle yemeğinde, yaklaşık yarım kilo makarnayı gövdeye indirirken üstüne beyaz ekmekten hazırlanmış iki büyük domuz etli ve peynirli mayonezli sandviç ve bin kalorilik enerji içeceği tüketiyor. Amerikalı yüzücü akşam yemeğinde de yine karbonhidrat yüklemesi yaparak yarım kiloya yakın makarna ve bir büyük pizza yiyor, yanında da bin kalorilik bir başka enerji içeceği içiyor.

İbrahimovic tepkisiz kaldı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber