Şampiyonlar Ligi ışığı!

UEFA’dan gelen karar sonrası ‘men’ düşüncesini rafa kaldıran Fenerbahçe, 11 yıldır katılamadığı Şampiyonlar Ligi’ne yeniden dönme ışığını ufukta gördü. Ali Koç’un maddi açıdan çok önemli gördüğü dev turnuva için korktuğu engel kalkmış oldu.

Şampiyonlar Ligi ışığı!

UEFA’nın ‘men’ kararı vermemesi sonrası Şampiyonlar Ligi faktörü bir kez daha ortaya çıktı. Sarı-lacivertlilerde başkan Ali Koç’un bir kulübün ekonomik yapısı için çok önemli gördüğü ‘Şampiyonlar Ligi’ için umut ışığı ufukta görüldü.

Bu sezon Avrupa kupalarında mücadele etmeyecek Fenerbahçe, eğer lig yarışından galip çıkarsa direkt Devler Ligi’ne adını yazdırabilecek. Başkan Koç’un en çok korktuğu bu konuda da UEFA engelinin kalkması bir diğer sevindirici detay oldu.

Son olarak 2008 yılında Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda mücadele eden Fenerbahçe, 11 yıldır bu dev organizasyona hasret kaldı. Ali Koç’un her toplantısında üzerinde durduğu bu konu, kulübün finansal yapısında önemli bir nokta olarak duruyor.

UEFA ile yapılan görüşmelerde de Şampiyonlar Ligi’ne katılım hedefi özel olarak deklare edildi ve oradan alınacak gelire dikkat çekildi. Bu nedenle bu sezon futbol takımının alacağı sonuçlar geleceğin kaderini de çizecek.

Fenerbahçe Başkanı, sağlıklı bir ekonomik yapı için, kulüplerinin üst üste en az 2 yıl bu turnuvada yer almaları gerektiğini aktarıyor.
Önlerindeki 5 yıllık süreçte de en az 3 kez gruplarda mücadele etmelerinin şart olduğunu savunuyor.

Nevzat Dindar: "Luyindama'nın Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilmesi için mutlaka futbolcu satılması gerekiyor"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber