‘Semih’e kızdım’

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İsveç’in golünde hata yapan Semih Kaya’ya soyunma odasında kızdığını söyledi, “Bu kadar basit hata bu seviyede yapılmamalı. İçeride kızdım ona... Bir daha da yapmaz. Bu ömür boyu onun kulağına küpe olacaktır” dedi

‘Semih’e kızdım’

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, İsveç karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada İsveç’in golünde hata yapan Semih Kaya’ya soyunma odasında kızdığını söyledi.
Terim, ay-yıldızlı takımın daha çok yol kat etmesi gerektiğini belirterek “Daha çok kazanmamız lazım. Ama takımı tebrik edebiliriz. Ellerine sağlık diyebiliriz. İsveç, Avrupa’nın en ciddi takımı. Bunu kabul edelim. Gol atmak, gol pozisyonuna girmek, pozisyon vermemek. İkinci yarıda kendi kalemize atmak. Onu da biz yaptık. Coşkuyu istiyorum. İyi oyunu istiyoruz. İyi mücadele. Topu çevirmek, pas yapmak ve dikine mümkünse pozitif oynadık. Zevkli bir maç izledi Ankaralılar. Sahayı da doldurdukları için onlara da teşekkür ederim” dedi.
Semih’e kızdığını vurgulayan tecrübeli hoca “Bu kadar basit bir hata bu seviyede yapılmamalı. İçeride de kızdım ona. Bir daha yapmaz Semih... Ömür boyu onun kulağına küpe olacaktır. Ayağım kaydı falan yok. Çok şey öğretmiştik Semih’e. Olur böyle şeyler” diye konuştu.

‘Pas yüzdesi bizdeydi’
Milli Takımın kontratağa iyi çıktığını dile getiren Terim, “Pas olarak yüzde bizdeydi. İyi kontratağa çıktık. İlk yarı 1 kafa topu haricinde hiç pozisyon vermedik. Murat Duruer çok iyi performans gösterdi. Mevlüt iyiydi, Arda’yı zaten söylemiyorum, Tarık yarın çok iyi olacak” ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş: Bu kadar emeğin karşılığında lider olmamız bizi sevindiriyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber