Antrenman ve önceki hazırlık maçlarını izledikten sonra takımdaki değişim ve gelişim dün akşam daha net gözlemlendi. Öncelikle Fenerbahçe hücumda oyunu daha bilinçli oynuyor. Geçen seneki kaos ortamında daha çok bireysel becerilerle sonuç almaya çalışıyordu. Bu görevi de genel olarak Valbuena üstleniyordu.
Bu sene ise artık bu yük daha dengeli dağılmış durumda. Vedat Muric, Max Kruse, Emre, Rodrigues, Moses, Ozan...

Bu isimler arasında bir uyum da oluşmaya başlamış. Takım önde baskıyı daha iyi uyguluyor. Bunun yanı sıra rakip kapandığında ise pas trafiği ve boş adamı bulma konusunda iyi iş çıkarıyorlar.

Max-Emre ikilisi de takımın tecrübelileri olarak sürekli uyarılar yapıyor. Ozan bu şekilde devam ederse Avrupa’nın yolunu tutabileceğini gösterdi. Moses de toparlanmış. Vedat ise modern futbolun gerektirdiklerini yapıyor.

Ancak her şey bu kadar iyi gidemezdi tabii.
İlk yarıda savunmada birkaç pozisyon hatası oldu. Bunlar önemli değildi. Zaten kurgu tam olarak oturmadı. Ancak ikinci yarıda oyuna giren Reyes’in hareketi gerçeği herkesin yüzüne çarptı. Ersun Yanal’ın ısrarla iki stoper istemesinin nedenini hiçbir açıklamaya gerek bırakmadan anlattı. Amatörce yaptığı penaltı sonrası tribünlerin de takımın da keyif kaçtı.