Serdar Aziz'den derbi öncesi bir fedakarlık daha

Alanyaspor maçında yüzüne aldığı dirsek darbesi sonucu yüz kemiklerinde kırık olduğu açıklanan Serdar Aziz ikinci kez ameliyat olmayı reddetti. Milli oyuncu Beşiktaş maçında sahada olacak.

Serdar Aziz'den derbi öncesi bir fedakarlık daha

Nevzat Dindar/Skorer

Galatasaray'da Aytemiz Alanyaspor maçını geçerken elmacık kemiği kırılan Serdar Aziz'in durumu endişe yarattı.
Alanya maçında sahanın en iyilerinden biri olan Serdar'ın maçtan sonra geç saatleri kadar hastanede kaldığı belirlendi. 03.00'e kadar hastanede kalan ve 48 saat içinde ameliyat olması gereken Serdar Aziz'in derbide oynamasının riske girececek olmasından dolayı bunu istemediği belirlendi. Bıçak altına yatmak yerine maske ile çıkabileceğini kulüp doktoru Yener İnce'ye ileten Serdar, "Benim içim oynamak daha önemli" diyerek tercihini yaptı.
Başarılı futbolcunun Milli Takım'da da burnu kırılmış ama ameliyat olmak yerine yamuk burunla devam etmeyi kabul etmişti.
Serdar Aziz'in şimdi de yüzünde ameliyat olmamasından dolayı göçük olacağı belirtildi. Estetik yerine futbol diyen Serdar Aziz'in oynamak için gösterdiği bu çaba teknik heyetten tarafından bir kez daha takdirle karşılandı.
Galatasaray'da diğer sakat futbolculardan Latovlevici'nin derbiye yetişemeyeceği ancak Tolga ve Denayer ise forma giyebilecekler.

İşte sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama:

"Galatasaray Futbol Takımı oyuncularından Jason Denayer, Tolga Ciğerci, Iasmin Latovlevici ve Serdar Aziz’in sağlık durumları hakkındaki açıklama şu şekildedir:

Aytemiz Alanyaspor karşılaşması öncesi yapılan son antrenman esnasında girdiği bir ikili mücadele sonrası kalçada ve kasıkta gerilme hissettiği için tedbir amaçlı olarak maç kadrosunda yer almayan Jason Denayer’in tedavisine devam edildi.

Aytemiz Alanyaspor karşılaşması öncesindeki ısınmada sağ alt arka adalesinde çekme oluştuğu için riske edilmeyerek maç kadrosundan çıkarılan ve bugünü fizyoterapistler eşliğinde aktif dinlenme ile geçiren Tolga Ciğerci’nin durumu yarın yapılacak MR tetkiklerinin ardından belli olacak.

Aytemiz Alanyaspor maçında aldığı darbe sonucu sağ dizinde esneme oluşan ve tedavisine başlanan Iasmin Latovlevici’nin durumu yarın yapılacak MR tetkiklerinin ardından netleşecek.

Aynı karşılaşmada yüzüne aldığı dirsek darbesi sonucunda yüz kemiklerinde kırık oluşan Serdar Aziz’in tedavi planı, yarın yapılacak olan ileri tetkiklerin ardından oluşturulacak."


Nevzat Dindar: 'Luyindama'nın Başakşehir maçında oynayabileceğini düşünmüyorum'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber