Serdar Sarıdağ: Burak Yılmaz ayrılırsa şaşırmam

Milliyet Gazetesi Beşiktaş Muhabiri Serdar Sarıdağ, Skorer Tv'den Ezgi Toper'e siyah beyazlıların gündemini değerlendirdi. Sarıdağ, Lecce'ye transfer olacağı konuşulan Burak Yılmaz için, "Giderse şaşırmam" şeklinde konuştu.

Serdar Sarıdağ: Burak Yılmaz ayrılırsa şaşırmam

Milliyet Gazetesi Beşiktaş Muhabiri Serdar Sarıdağ, Skorer Tv'den Ezgi Toper'e siyah beyazlıların gündemini değerlendirdi. Sarıdağ, Lecce'ye transfer olacağı konuşulan Burak Yılmaz için, "Giderse şaşırmam" şeklinde konuştu.

Sarıdağ'ın açıklamaları şöyle:

Şenol Güneş'ten sonra Abdullah Avcı tercihi, Türkiye'de yapılabilecek en iyi tercihtir. Fikret Orman'ın Güneş'ten önce de istediği bir isimdi. Bugüne nasip oldu. Transfer konusunda Avcı'nın listesi ve bildiği isimler Beşiktaş'ın işine yarayacak. Dostluklar neticesinde gelmiş bir hoca Abdullah Avcı.

-85 milyon euroluk takımla üst üste 3 kez şampiyon oluruz düşüncesi vardı Beşiktaş'ta ama olmadı. Bunun neticesinde de birkaç oyuncuyla yollar ayrıldı. Pepe bunlardan birisi, ayrılığı çok hayırlı oldu mesela.

"Umut Meraş için 1.5-2 milyon euro..."

-Transfere en az 10 milyon euro ayrılması lazım. Umut Meraş meselesi var. 1.5-2 milyon euro konuşuluyor. Kaleci durumu var. O da 700-800 bin civarında ama ben 10 milyon euro ayırabilir mi yönetim emin değilim. Nokta atışlar yapabilmek önemli transferde. Sadece 7-8 milyonluk bonservis bütçesiyle iyi işler yapabilir Beşiktaş.

"Uygun teklif gelirse Vida satılabilir"

-Bankalar Birliği'nin toplantısı var. Borçlarının ne kadarını üstlenecek bankalar belli değil. Yönetim biraz da bu toplantıyı bekliyor. Karardan sonra kulüplerin mutlaka planı var. Bu çerçevede yüksek maaş alan oyuncularla yolların ayrılması planı var Beşiktaş'ın. Mesela Vida, yüksek bir teklif gelirse satış listesine konulur. Vida giderse daha ucuza mal edilecek, bonservisi elinde oyuncular alınabilir. İkincisi Quaresma. Teklif gelirse ayrılabilirsin denildi. Şu anki süreç, gitmek istiyorsan git, alacaklarını getir. Kalmak istiyorsan kal ama takım oyuncusu ol. Şartlar bu. Benim fikrim Quaresma'nın önceliğinin burada kalmaktan yana olduğu. Böyle bir oyuncuyu Abdullah Avcı ister. Avcı, Adriano'nun da kalmasını istedi. Böyle oyunculara kadro ihtiyaç duyar. Hocanın tek sıkıntısı maaşlardaki sıkıntı. Adriano'nun yanıtı bekleniyor. O da gitmekten yana. Umut'un transferi Adriano'nun durumuna bağlı. Çünkü Bursa kanadı Umut'u vermiş değil henüz. Eğer olursa mecburi bir tercih olacak. Caner belki öne geçer. Bakarsınız Tosic gelmiş kadroya. Her şey olabilir.

"Burak Yılmaz giderse şaşırmam"

Maddi sıkıntılar çerçevesinde Burak Yılmaz bu takımdan ayrılırsa ben şaşırmam. Lecce 4 milyon euroyla gelirse mecbur kalınıp satılabilir. Lecce iddialarını ciddiye almakta fayda var.

"Cenk Tosun'un dönme ihtimali çok zayıf"

Everton, Cenk Tosun'u bırakmıyor. Geri dönme ihtimali çok zayıf. Almak isteyen kulüp için de 20 milyon euro bonservis bedeli belirlendi.

Oğuzhan da gidebilir ama Abdullah Avcı ile nasıl olacak bakalım. O zaman Beşiktaş'a gelmesinin nedeni Avcı'ydı.

"Ömer Toprak yakın gibi duruyor"

Latin Amerika'daki genç yetenekler izleniyor. Bazı isimler belirlendi. Belki bir stoper oradan bulunabilir. Bütçe civarında Skrtel'in yıllığı önemli. Ömer Toprak daha yakın gibi duruyor ama henüz karar verilmedi. Yakın zamanlarda oyuncu alıp verme konusunda İtalya'dan gelişmeler olabilir. Yönetim bir menajeri orada görevlendirdi.

"Epureanu'ya ilgi var"

Abdullah Avcı'nın Başakşehir'den istediği isimler var ama maddi olarak sana uyar mı belli değil. Epureanu'ya ilgi var ama Eylül'e kadar sakatlığının süreceği konuşuluyor. Quaresma giderse Visca'yı alabilirsin ama gitmezse lüks olur. Bir yöneticiyle konuştum, "Adam satmadan alamayız" dedi. İlk kamp dönemine transferler yetişmez. İkinci kampa bir veya iki oyuncu yetişebilir.

Beşiktaş'ın kamp programı

Riva'da kampa girilecek. 8 Temmuz'da topbaşı. 11'ine kadar antrenman, 22'sine kadar konaklamalı kamp. Oradan Avusturya'ya gidilecek. Hazırlık turnuvası var. Büyük takımlarla hazırlık maçları yapılacak.

'Kova' lakaplı Yaşar Duran'dan, Fenerbahçe kalecisi Altay’a ilginç öğüt

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber