Sinan Şamil Sam taburcu oldu

Karaciğer yetmezliğine bağlı iç kanama sebebiyle 1 ay önce hastaneye yatırılan ve uzun süre yoğun bakımda tutulan WBC Dünya Kıtalararası Ağır Siklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam bugün taburcu oldu.

Müşaade altında tutulduğu süre zarfında kendisiyle ilgilenen doktorlarla birlikte Türkiye Diyabet Vakfı Özel 29 Mayıs Hastanesi Kongre Salonu'nda bir basın toplantısı düzenleyen milli boksör Şam, tüm sağlık ekibine ve ziyaretine gelen herkese teşekkür etmekten başka yapacak birşeyi olmadığını belirterek, ''Biz bir yola çıktık. Zevklerimiz uğruna karaciğerimizi yıprattık. Bundan sonra daha iyi olacağımı düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Boks hayatına ringde devam etmesinin imkansız olduğunu söyleyen Şam, ''Bu saatten sonra antrenörlük düşünüyorum. Zaten birkaç öğrencim var. Daha sonra milli takımı çalıştırmak istiyorum. 2 kere dünya şampiyonu olan bir sporcuyum ve kariyerimde hiç nakavt olmadım. İleriki zamanlarda bunu hakedeceğimi düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Şampiyon boksör Şam'ın taburcu olmasının herkesi çok mutlu ettiğini vurgulayan Dr. Ayça Bozoklu ise, ''Şam, yaklaşık 1 aylık zorlu bir tedavi sonucunda hastanemizden ayrılıyor. Bugüne kadar geçirdiği aşamalar ve tedavileri sizlere anlatmaya geldik. Arkadaşlarımızla birlikte Sinan için var gücümüzle çalıştık. Henüz organ nakil bölümü hastanemizde mevcut değil ama kısa bir zaman içerisinde açılırsa Sinan Şamil Sam'a burada karaciğer nakli yapmak istiyoruz'' dedi.

Sinan Şamil Sam'a karaciğer nakli için acele etmeyeceklerini dile getiren Dr. Dilek Oğuz da, ''Hazırlıklarını tamamladığımız taktirde 6 ay sonra karaciğer naklini yapabiliriz ama şu anda bu işlem bizim hastanemiz yerine bu konuda daha donanımlı bir hastanede yapılabilir. Kendisine destek tedavisi uyguladık. 3 Ocak tarihine kadar ise yoğun bakım tedavisi uyguladık'' diye konuştu.

A Milli Takım, İzlanda ve Andorra hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber