Slimani çağrıldı, ülkesi şaşırdı

Galatasaraylı Feghouli ile birlikte Cezayir Milli Takımı’nın Afrika Uluslar Kupası kadrosuna çağrılan Fenerbahçeli Slimani için ülkesinde ‘Sürpriz oldu’ yorumları yapıldı.

Slimani çağrıldı, ülkesi şaşırdı

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Cezayir Milli Takımı’nın Afrika Uluslar Kupası kadrosu belli oldu. Bir çok yıldız ismin bulunduğu kadroda Türkiye’den de iki isme yer verildi. Galatasaraylı Sofiane Feghouli, Fenerbahçe’den Islam Slimani 23 kişilik son listede yer aldılar.

‘Fenerbahçe’de oynamıyordu, sürpriz oldu’

Sezon boyunca kulübü Fenerbahçe’de forma giymeyen ve milli takıma çağrılıp çağrılmayacağı soru işareti oluşturan Islam Slimani ile ilgili karar ülkede yankı yarattı. Cezayir basınında “Fenerbahçe’de uzun süredir forma giymeyen Slimani’nin davet edilmesi sürpriz oldu” şeklinde yorumlar yapıldığı görüldü.

Yeni takım için fırsat

Fenerbahçe’de kiralık dönemi sona eren ancak bonservisini elinde bulunduran Leicester City’de de gelecek sezon forma giymesi beklenmeyen oyuncu, önemli bir fırsat yakaladı. Avrupa’daki bir çok kulüp tarafından takip edilen, transferde önemli pay sahibi olan Afrika Uluslar Kupası’nda kendini gösterebilmesi, Slimani’nin yeni bir takım bulmasına yardımcı olacak.

Rodrigues'den Mozambik'i boş geçmedi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber