ŞÖLEN BİTİYOR

Kış Oyunları’nın kapanışı bugün yapılacak. Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Anadolu Ateşi gösterisine ‘Nuh’un Gemisi’ adlı yeni bir bölüm eklediklerini söyledi

ŞÖLEN BİTİYOR

Erzurum’da düzenlenen 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın açılışı gibi kapanışı da görkemli olacak. Anadolu Ateşi Dans Grubu, çalışmalarını Cemal Gürsel Stadı’nda yapıyor.
Anadolu Ateşi ve 2011 UNIVERSIADE Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan stat içerisindeki karın 50 işçi tarafından temizlendiğini belirterek, “Kapanışta ‘Nuh’un Gemisi’ isimli yeni bir bölümümüz var” dedi.
Anadolu Ateşi Troya’nın dünyada en çok ilgi gören bölümlerini canlandıracaklarını vurgulayan Erdoğan, “Yine 500 dansçı ile hazırladığımız koreografiyle buraya uyarlanmış hallerini izleyeceksiniz. Anadolu Ateşi Dans Topluluğu olarak ilk kez kızaklı at kullanacağız” diye konuştu.
TİT Events Management Genel Koordinatörü Davut Günaydın ise Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerini gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, 2005 yılında İzmir’de gerçekleştirilen 23. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları’nda da başarılı bir organizasyon gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Fatih Terim: "Hayatımızın en kötü performansımızı sergiliyoruz"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber