Sözümü tutarım yine buradayım

Fenerbahçe Doğuş'un başındaki 5. senesinde 8. kupasını kazanan Obradovic, ayrılacağı yönündeki söylentilere açıklık getirdi.

Sözümü tutarım yine buradayım

ÜMİT AVCI - RÖPORTAJ

Avrupa’nın en kariyerli antrenörü olan, son 3 sene Euroleague finaline taşıdığı Fenerbahçe Doğuş’a, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde de şampiyonluklar yaşatan Zeljko Obradovic, “Burada çok mutluyum ve zaten kontratım da var. Burada kalmaya devam edeceğim” dedi.

Fenerbahçe Doğuş’un başında geçirdiği 5. sezonda 4. lig şampiyonluğunu yaşatan, toplamda da 8 kupasını kaldıran Zeljko Obradovic, sarı-lacivertli taraftarların mutluluğunu ve umutlarını artıracak açıklamalar yaptı.
Kısa bir süre önce ‘gelecekte ne olacağını bilemeyiz’ açıklamasıyla kafalarda soru işareti yarattığını hatırlattığımız tecrübeli çalışırıcı, geleceğiyle ilgili sorumuza, “Ben verdiğim sözü her zaman tutarım. Bunun da ötesinde zaten Fenerbahçe ile kontratım var. Burada çok mutluyum. Çok iyi bir organizasyonun içindeyim. Bu kulübü ve taraftarı çok seviyorum. Burada kalmaya devam edeceğim” dedi.
Takımının çok iyi bir sezon geçirdiğinin altını çizen Obradovic, “Oyuncularıma Final Four bittikten hemen sonra hepsiyle gurur duyduğumu söyledim. Şampiyonluklar gelir gelmez ama oynadıkları basketbolla beni çok mutlu ettiklerini anlattım. Ancak bir de uyarı yapmıştım. Daha işimiz bitmemişti ve burada oynamamız gereken bir lig vardı. Camianın bizden beklentisinin şampiyonluk olduğunu biliyorduk ve buna göre davranmalıydık. Bunu da başarıyla yaptık ve istediğimizi aldık. Bu nedenle de mutluyum” diye konuştu.
Sözümü tutarım yine buradayım
Anahtar saygı
Son yıllarda sürekli kadrolarından çok önemli isimlerin ayrılmasıyla ilgili de “Sene başında 6 maçta 2 kez kaybetmiştik. Efes ve Daçka’ya yenilmiştik. O bizim için sıkıntılı bir süreçti ama bir önceki sezonda ilk 5 çıkan 4 oyuncumuz yoktu. Kalinic ve Dixon sakattı. Udoh ve Bogdanovic de ayrılmıştı. Sabırlı olmamız ve çok çalışmamız gerektiğini biliyorduk. Sonunda da ligi sadece 3 yenilgi ile bitirdik” yorumunu yapan Sırp çalıştırıcı, bu başarıdaki anahtar kelimenin saygı olduğunu anlattı.
Fenerbahçe formasıyla devleşen oyuncularının NBA’e transfer oluşunun kendilerini gururlandırdığını da aktaran Obradovic, “Gururluyuz. Çünkü Bjelica, Bogdanovic, Udoh gibi oyuncularımız NBA’de oynuyor, önemli roller alıyor. Buraya gelen oyuncuların Fenerbahçe’de oynamanın ne demek olduğunu bilmeleri önemli. Onlarla birer birer konuşuyoruz. Onları yazı nasıl geçirmeleri gerektiğini anlatıyoruz. Hazır gelmeleri için kendilerine her konuda dikkat etmeleri gerektiğini söylüyoruz. Ali Koç ile konuştuktan sonra neyi değiştirmemiz veya değiştirmemiz gerektiğini görececeğiz. Fenerbahçe’de oynamanın ne demek olduğunu bilen isimlerle yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Sözümü tutarım yine buradayım
Final serisinin En Değerli Oyuncusu seçilen Brad Wanamaker’ın Barcelona’ya transferinin gündemde olduğunu ve kendisiyle bir görüşme yapıp yapmadığını sorduğumuz başarılı çalıştırıcı “Bunların hepsi dedikodu. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Sezon boyunca karakter koydu, takım için oynadı. Konuşulanlar dedikodu, insanlar konuşuyor. Öncelikle başkanımız Ali Koç ile görüşüp, gelecek yıla dair kararlarımızı alacağız. Bir iki gün içinde görüşeceğiz” yanıtını verdi.
Ana sponsor Doğuş grubunun sponsorluktan çekilmesi olasılığını da değerlendiren Obradovic, “Sporsorluk konusu başkan ve yöneticilerin odaklanacağı bir durum. Ben sponsorumuza her şey için teşekkür borçluyum. Geçtiğimiz yıllardaki gibi bir takıma sahip olmak bir coach olarak en büyük arzum. Bir de her zaman dolu tribünler önünde oynamak... Banvit serisinde bir sitemim olmuştu. Çünkü ben oyuncularla sürekli birlikteyim. Taraftarların maça ilgi göstermediğini görünce nasıl hayalkırıklığı yaşadıklarını biliyorum. Burada dolu tribünler önünde oynamak çok farklı. Bütün oyuncular için böyle. Mesela TOFAŞ, çok farklı bir enerjiyle oynuyor, çünkü hep dolu tribünlerin karşısına çıkıyor” diyerek sözlerini noktaladı.
Aziz Yıldırım ile görüşmek isterim
Fenerbahçe Kulübü’nün eski başkanı Aziz Yıldırım ile Bursa’da TOFAŞ’a kaybettikleri maçın ardından konuştuğunu söyleyen Obradovic, ‘Onunla tekrar görüşmek isterim. Burada bize 20 yıl başkanlık yapan ve birçok başarıya imza atan bir başkanı konuşuyoruz ve ona teşekkür borçluyuz. Ben de 5 yıl boyunca onun desteğini hep yanımda hissettim. Yeni başkanımız Ali Koç’u da daha önceden tanıyordum. Kendisine başarı dileklerimi ilettim. Kendisiyle uyum içinde çalışacağımıza ve yeni başarılar yaşayacağımıza eminim” ifadelerini kullandı.
Sözümü tutarım yine buradayım
TOFAŞ saygı duyulacak takım
Final serisindeki rakibimiz TOFAŞ saygıyı hak ediyor. Çok kaliteli bir takım olduklarını düşünüyorum. Coachları da çok çok iyi. Maçtan sona kendisiyle konuştum, düşündüklerimi ona da söyledim. Etkileyici bir sezon geçirdiler. Çok iyi bir atmosferde güzel bir taraftarla oynuyorlar. Biz de seri boyunca büyük bir saygı duyarak oynadık. Final serisinde farklı galibiyetler elde etmemiz bizim finale ne kadar motive olduğumuzu gösteren bir durum.
‘Bobby çok iyi biliyor’
Bobby de diğer oyuncular gibi oynamak isteyen, sahada olmak isteyen bir oyuncu. Üç sayı ve asist değil sadece onun yaptığı. O bir takım oyuncusu ve arkadaşlarına da güven veren bir karakter. Sezon başı onun için de çok zordu. Çünkü sakattı. Bobby benim onun hakkındaki fikirlerimi biliyor. Bizim için çok önemli bir oyuncu ve karakter.
Tarih yazıyor
Zeljko Obradovic Fenerbahçe ile 5. yılda 8. kez kupa kaldırmayı başardı. Sarı-Lacivertliler, tarihi başarılar yaşatan Sırp başantrenör ile 4 lig şampiyonluğunun yanı sıra 4 THY Euroleague Final-Four’unda boy gösterirken, 1 kez Avrupa’nın en büyüğü oldu. 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu ve 1 de Türkiye Kupası mutluluğu tadan Obradovic sarı-lacivertli taraftarların sevgilisi haline geldi.
Sözümü tutarım yine buradayım

Selim Soydan: “Bu takım Şenol Güneş’in eseri”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber