‘SUCLARINI ORTMEYE CALISIYORLAR’

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a tepki gösterdi, “İşledikleri suçu profesyonelce örtme çabası içindeler. Ancak Türk kamuoyu buna inanmıyor. Fiziki takiple tapeler örtüşüyor” dedi

‘SUCLARINI ORTMEYE CALISIYORLAR’

CNN Türk’te yayınlanan “Tarafsız Bölge” programına katılarak Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yeniden yargılanma isteyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı sert dille eleştirdi. Hacıosmanoğlu, “Yıldırım işledikleri suçu profesyonelce örtme çabası içinde. Ama buna Türk kamuoyu inanmıyor” iddiasında bulundu.
Bordo-mavili ekibin başkanı, “Yaptıklarını nasıl örtbas edeceklerinin derdine düştüler. Aslında yaptıkları bu olayların ardında kişisel ihtirasları var. Bu ihtirasları kendi kulüplerinin menfaatlerinin önünde tutuyorlar. Eğlence olan futbolu amacının dışına çıkarıyolar, ana sorun bu” dedi.
Hacıosmanoğlu Trabzonspor’un saha dışı eylemlerle başarı elde etmediğine vurgu yaparken, “Trabzonspor başarıları hep alnının teriyle kazanmıştır. Her şampiyonluğu hakkıyla almıştır. Aksine şampiyonluğu elinden çalınmış bir takımdır” ifadelerini kullandı.
‘Delilleri yok sayıyorlar’
İbrahim Hacıosmanoğlu, 3 Temmuz süreci başlamadan 2 ay önce yaşananları maç maç anlattığını belirterek, “Bunun içinde hakemler, takımlar, yöneticiler de vardı. Ancak bunun sonucu bana soruşturma açıldı” diye konuştu. Hacıosmanoğlu, “Mahkemelerin gördüğü dava kararlarını herkes tanırken Fenerbahçe nasıl tanımıyor? Bir de mağdur oldukları paralel yapıdan bahsediyorlar. Birini suçluyorlarsa şunlar yaptı diyebilmeliler. Keşke özel yetkili mahkeme yetkisizlik kararı verseydi de asliye mahkemesinde yargılansaydılar. Bugün hiçbir şey diyemeyeceklerdi. Sizin böyle bir şey talep etmeye hakkınız yok. Yaptığınız eylemler sadece telefonla değil, fiziki takiple de ortaya konmuş. Bu delilleri nasıl yok sayarsınız?” yorumunu yaptı.
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının yeniden yargılanma konusunda talep hakları olamayacağının altını çizerek, “Fiziki takipler tapelerle örtüşüyor. Bunlar delilleri ortadan kaldıralım, saymayalım, yeniden yargılanalım diyorlar. Af değil adil yargılama istiyoruz sözünün altında demogoji yatıyor. Dinlemeler illegal bile olsalar o konuşmaları yapan siz değil misiniz? 6 ay içinde 30’a yakın simkart değiştirilir mi? Aziz Yıldırım Manisaspor’un başkanına Trabzonspor maçından 11 gün önce borç veriyorsa neden kendi hesabından göndermiyor” dedi.
Hacıosmanoğlu şunları da söyledi: “Bizim muhatabımız F.Bahçe de değil Aziz Yıldrım da değil. Türkiye Futbol Federasyonu. Federasyon başkanı ile 1 saat konuştuk, çay söyledi, “Eğer şike yok diyorsan bu çayı içmem dedim”
İbrahim Hacıosmanoğlu, Şenol Güneş’in kendileriyle çalışma taraftarı olmadığını, Hami Mandıralı ile devam etmek istediklerini de kaydetti.

‘Kimse şike yok diyemez’

“UEFA’ya da FIFA’ya da itirazımızı ilettik. Bu pisliği ortadan kaldırmaya çalışanlar bunun bedelini ödeyecek. Kimse şike yoktur diyemez. Ahlak, adalet, temiz Türk futbolu istiyoruz. Bizim yürüyüşümüze karşılık olarak İstanbul’daki yürüyüşü düzenlediler. 50-60 bin kişiye 500 bin kişi dediler.”

‘Ya 17 Aralık olmasaydı’

“Bunu ne Balyoz’la ne Ergenekon’la karşılaştıramazsınız. Burada şike yapmışsınız. Toplumu yanıltmak adına hangi argüman varsa kullandılar. 17 Aralık çıkmasaydı bu arkadaşlar hangi argümanı kullanacaktı. Fethullah Gülen neden Fenerbahçe’ye operasyon yapsın? Paralel devleti şikeyle bağdaştırmak bu yapıya bir hakarettir. Paralel devlet neden Galatasaray’ı ele geçirmiyor da Fenerbahçe’yle uğraşıyor. Eğer Ergenekon’a bağlasalardı haklı diyecektik. Kulüp başkanının ne işi var Ergenekon’da. Burdaki şike örtbas edilmeye çalışılıyor”

‘Başbakan’la konuşmadım’

“Bu konularla ilgili Başbakan’la hiç konuşmadım. Bizden yana taraf olmasın, ahlak, adalet, temiz futboldan yana olsun.. Fenerbahçe başkanı cazaevinden çıktı CHP’nin başkanı gidip ziyaret etti. MHP’nin başkanı yine onları savundu. Başbakanın da diğer muhalefet liderlerinin bu konuda yorum yapmaya hakkı yok. Laiklikten, cumhuriyetten bahsediyorlar. Sadece Atatürk’ün askerleri onlar! Siz Atatürk’ün askerleri olamazsınız çünkü başkanınız sahte çürük raporu alarak askerlik yapmadı.”

Real Madrid tempoyu düşürmüyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber