Tahta kim çıkacak?

Nefesler tutulacak, Avrupa Basketbolu'nun en büyüğü bugün Sinan Erdem Spor Salonu'nda belli olacak.

Tahta kim çıkacak?

Son şampiyon İspanya’yı farklı mağlup ederek saf dışı bırakan kupanın sürpriz ekibi Slovenya ile Rusya engelini aşan Sırbistan, şampiyonluk için sahne alacak. Nefes kesecek maç 21.30’da başlayacak, gözler Dragic-Bogdanovic düellosunda olacak.

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda final bugün oynanacak. Slovenya ile Sırbistan arasındaki finali kazanan takım, kuayı Sinan Erdem Spor Salonu’nda kaldıracak. Şampiyonanın dikkat çekici takımlarından birisi olan ancak finale kadar gelişiyle herkesi kendisine hayran bırakan Slovenya, NBA yıldızı Dragic ve 18 yaşındaki starı Doncic ile ‘İstanbul rüyası’nı şampiyonlukla taçlandırmak için sahaya çıkacak. Tarihinde ilk kez final oynayan Slovenya’da İspanya karşısında Gasol kardeşlere karşı boyalı alanda müthiş işler yapan Vidmar ve takımın devşirme yıldızı Randolph’un performansları da belirleyici olacak.

Faul sorunu

Özellikle erken faul problemine giren Vidmar’ın kendisini iyi koruması gerekecek. Sırbistan’ın boyalı alanda Marjanovic, Kuzmic, Stimac gibi dev isimleri düşünüldüğünde, boyalı alandaki direnç, kısalar konusunda çok rahat olan Slovenler’in kaderini belirleyecek.

Sırbistan ise Rusya maçından sakatlanıp son çeyreği oynayamayan Jovic’ten gelen haberle rahat bir nefes aldı. Teodosic ve Nedovic gibi isimlerinden yoksun geldiği şampiyonada guard sıkıntısı çekebileceği tahmin edilen Sırbistan, bunu Jovic ile aşmış, genç oyuncunun sergiledi performansla, finale kadar

uzanmıştı.

Gözler iki isimde

Tabii ki Sırplar için kilit isimler Bogdan Bogdanoviç ile Marjanoviç olacak. Fenerbahçe ile 4 ay önce Euroleague şampiyonu olan Bogdan Bogdanovic, aynı salonda ikinci Avrupa Şampiyonluğu’nu elde edip, tarihe geçmenin planlarını yaparken, Marjanovic’in boyalı alandaki durdurulması imkansız performanslarından birisini sergileyip sergileyemeyeceği de finalin dikkat çekici noktalarından olacak.

Bronz maçı da bugün oynanacak
Sinan Erdem Spor Salonu’nda bugün bronz madalya da sahibini bulacak. Son 4 şampiyonada 3 altın, bir bronzu bulunan İspanya, madalya geleneğini devam ettirmek için saat 17.00’de Rusya karşısına çıkacak. Final maçı gibi bu karşılaşma da NTV Spor’dan canlı yayınlanacak.
Slovenler akın akın
Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası finaline yükselen Slovenya, İstanbul’a akın ediyor. Bugün oynanacak dev finale Sloven taraftarların büyük ilgi gösterdiği ve yaklaşık 5 bin taraftarın daha hava ve kara yolu ile ülkemize geleceği ifade edildi.
İstanbul’da bulunan taraftarlar ile birlikte Slovenya’nın 7-8 bin kişilik taraftar desteğiyle oynayacağı, Sırbistan’ın da benzer sayıda bir taraftar topluluğu ile destekleneceği öğrenildi.

Real Madrid'ten gözdağı! "Antrenmana hazırız"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber