Taraftarlar çok sevecek

“Türkiye’de taraftar gruplarının favorisi olacağından hiç şüphem yok. Roma’da ultrasların sevgilisiydi. Aynı şekilde Nijerya’da da çok seviliyor. Her zaman tutkuludur. Trabzonspor’da da tribünlerin seveceği gerçek bir savaşçıdır.”

Taraftarlar çok sevecek

Ersun Yanal idaresinde kadrosunda yeniden yapılanmaya giden Trabzonspor’da flaş transferler arka arkaya geliyor.

Bu transferler arasında en fazla dikkat çeken isimlerden olan Ogneyi Onazi’yi Nijeryalı gazeteci Emeka Enyadike, Milliyet için değerlendirdi. Lazio’dan alınan Onazi konusunda hiçbir şüphesinin bulunmadığını aktaran Afrikalı gazeteci, tribünlerin çok sevecekleri bir oyuncu kazandıklarını aktardı.

Super Sport televizyonu yorumcusu Emeka Enyadike, 23 yaşındaki Onazi’yi şu cümlelerle anlattı, “Basit bir tanımla başlar isek; Onazi çift yönlü bir orta saha oyuncusudur. Top çalma konusunda çok iyidir. Belki çok fazla gol attığı görülmez ama golün hazırlayıcısı olur. 2009’da FIFA U17 Dünya Kupası’nda yükselişine tanıklık ettik. Ardından Lazio aldı. 2012’den beri A Milli takımda oynuyor. 2013’te Afrika Uluslar Kupası’nı kazanan takımın önemli bir parçasıydı. 2014 Dünya Kupası’nda da kadrodaydı. Onazi fiziksel olarak ufak görünebilir. Ama çok güçlüdür ve sahada savaşçıdır. Zaman zaman bu durumdan dolayı kart problemleri yaşıyor. Ama harika bir oyun görüşü vardır. Özellikle 4’lü savunmanın önünde ideal bir orta sahadır. Türkiye’de taraftar gruplarının favorisi olacağından şüphem yok. Roma’da ultrasların sevgilisiydi. Aynı şekilde Nijerya’da da çok seviliyor. Her zaman tutkuludur. Trabzonspor’da da tribünlerin seveceği gerçek bir savaşçıdır.”

Futsal maçında akıl almaz pozisyon!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber