Spor Toto Süper Lig’in son haftasında oynanan karşılaşmalar sonucunda Bursaspor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor lige veda ederlerken Göztepe ligde kalmayı başardı. Sarı- kırmızılıları tebrik ediyorum. Ancak Göztepe’nin bu sezondan çıkartması gereken dersler var. Bursaspor bu dersleri çıkartmadığı için küme düştü. Futbol asla boşluk kabul etmez. Sezon ve kadro planlamasında yapılan hataların bedeli ağır oluyor.

Futbolda, ‘’ bize bir şey olmaz ‘’ anlayışı çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Nitekim Göztepe de bunu yaşadı. Göztepe yönetiminin, geçen sezon oldukça başarılı olan Tamer Tuna ile yeni sezonda devam etmeme kararı hatalıydı. Yeni teknik direktör Bayram Bektaş ve onun kadro mühendisliği istenilen başarıyı getirmedi. Kemal Özdeş’le de istediği sonuçları alamayan Göztepe yönetimi, çareyi yine Tamer Tuna’da buldu.

Özellikle santrafor bölgesinde ciddi sıkıntıları olan Göz Göz’ün, yeni sezonda doğru transferlerle kadrosunu doğru bir şekilde dizayn etmesi gerekiyor. Oldukça önemli bir taraftar kitlesine sahip olan bu köklü kulübün üst sıraları zorlaması gerekir. Taraftarların öncelikli hedefi, Avrupa Kupalarında yarı final oynayan ilk Türk takımı olan Göztepe’nin Avrupa’ya geri dönmesi. Kulüp bu potansiyele sahip. Yeter ki, yukarıda da belirttiğim gibi doğru transferler yapılabilsin.

https://twitter.com/tolgaersari