Trabzon kritik virajda!

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Organı tarafından inceleme altına alınan Trabzonspor için karar en geç 30 Haziran’da açıklanacak. Yönetim ise verdiği raporun ardından men cezası beklemiyor

Trabzon kritik virajda!

Trabzonspor için kritik 36 saatte geri sayım başladı. Mali kriterleri yerine getirmediği gerekçesiyle UEFA Kulüp Finansal Kontrol Organı (CFCB) tarafından hakkında inceleme başlatılan bordo-mavili kulüple ilgili son kararın, 30 Haziran’a kadar verileceği bildirildi.

Disiplin soruşturmasıyla ilgili savunmasını yapan ve son 1.5 yıldır mali tablolardaki iyileşmeyi CFCB’ye detayları ile anlatan Trabzonspor Yönetimi, Avrupa kupalarından men cezası beklememekle birlikte, diğer yaptırımların devreye girmesine kesin gözüyle bakıyor.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Süper Lig kulüpleri arasında daha önceden altyapısı tamamlanan ve imzalanma aşamasına gelinen “borçların yapılandırılması” projesini CFCB’ye sunan Trabzonspor, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in hafta içinde UEFA Başkanı Ceferin’e yaptığı ziyaretin de ellerini güçlendirdiği görüşünü taşıyor.

Gözler CAS’ta

UEFA gelirlerin bloke edilmesi, transfer yasağı gibi cezaları peşinen kabul eden Trabzonspor’un gündemindeki bir diğer konu ise “şike süreciyle” ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yapılan başvurunun sonuçlandırılması. CAS’ın bugün öngörülen toplantısından çıkacak kararı da merakla bekleyen bordo-mavili yönetim, üç kişilik hakem heyetinden daha önce yapılan duruşmalarda edindiği izlenim doğrultusunda kulübün lehine bir sonuç çıkmasını beklendiği ifade edildi.

CAS’ın vereceği kararın UEFA ve Türkiye Futbol Federasyon nezdinde bağlayıcı olacağı, önümüzdeki sürecin bu anlamda önem taşıdığı vurgulandı.

Vedat Muriç'ten galibiyet dansı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber