Trabzonspor'a Abdülkadir Ömür şoku

Trabzonspor'un genç oyuncusu Abdülkadir Ömür'ün, sakatlığı nedeniyle 4-6 hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Sol dizinde menisküs yırtığı meydana gelen Yusuf Sarı'nın da 4-6 hafta forma giyemeyeceği bildirildi.

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi Play-Off rövanş mücadelesinde AEK ile oynadığı karşılaşmanın 44. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkan ve ligdeki Fenerbahçe maçında da forma giyemeyen Abdülkadir Ömür'e yapılan kontrollerin ardından sol dizinde menisküs yırtığı tespit edildiği belirtildi. 4-6 hafta sahalardan uzak kalacağı kaydedilen genç oyuncunun 1 hafta içerisinde ameliyat olacağı kaydedildi.

Bu sezon Avrupa Ligi ve Süper Lig'de toplam 6 maçta forma giyen Abdülkadir Ömür, 1 gol ve 2 asistlik performans sergiledi.

Yusuf Sarı da 4-6 hafta yok

Sol dizinde menisküs yırtığı meydana gelen Yusuf Sarı'nın da 4-6 hafta sahalarda uzak kalacağı bildirildi.

Sağlık Kurulu Başkanı Yaşar Kibar Güven iki oyuncunun durumu ile ilgili şunları söyledi: "AEK Atina maçında sol dizine aldığı darbe sonucu sakatlanan Abdülkadir Ömür’ün, diz ekleminde ödem tespit edilmiş ve tedavisine başlanmıştı. Abdülkadir Ömür’ün tedavi sürecinde yapılan tetkikler ve çekilen MR sonrasında sol diz menisküsünde yırtığa rastlanmıştır. Ayrıca Ümit Milli Takımımızın kampından dizindeki ağrıların artması sonrası ayrılmak zorunda kalan Yusuf Sarı’nın da yapılan incelemeler ve çekilen MR neticesinde sol diz menisküsünde yırtığa rastlanmıştır. Abdülkadir Ömür ve Yusuf Sarı’nın cerrahi operasyonu önümüzdeki hafta içinde planlanmaktadır.”

Trabzonspora Abdülkadir Ömür şoku

Geçmişten Günümüze: Türkiye vs Fransa

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber