Türk futbolunun kalbi Antalya'da atacak!

TÜFAD ile TFF’nin ortak olarak düzenlediği Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri bugün Antalya’da başlayacak. Organizasyonda futbola yatırım yapan tüm sektörler de Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı (FIFEX) çatısı altında toplanacak.

Türk futbolunun kalbi Antalya'da atacak!

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 24. Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri’ni 8-10 Ocak tarihlerinde Antalya Granada Luxury Belek Hotel’de hayata geçiriyor. Ülkemizdeki 600 UEFA pro-lisans antrenörünün zorunlu olarak katılacağı seminerde, diğer lisanslara sahip yaklaşık bin 500 antrenör de bulunacak. Seminer süresince futbola yatırım yapan tüm sektörlerden kurum ve kuruluşlar da Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı (FIFEX) çatısı altında toplanacak.

Pro-Lisans Gelişim Semineri ve FIFEX’in açılışını TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri Birliği (AEFCA) Başkanı Walter Gagg, TFF Onursal Başkanı - UEFA ve FIFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan gerçekleştirecek. Türk futbolunun gelişmesi için emek ve özveriyle çalışan kurum ve markaların ödüllendirileceği Futbol Endüstrisi Ödülleri’nin kazananları da bu akşamı belli olacak.

Türkiye’de 26 bini aşkın antrenörün olduğunu ve talebin her geçen gün arttığını ifade eden TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri ile Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı ilgili şunları söyledi:

“Seminer boyunca ülkemizden ve yurt dışından alanında uzman eğitimciler, ülkemizin değerli teknik adamları, kulüp yöneticileri, deneyimli futbolcularımız, medya kuruluşlarının temsilcileri ve ülkemizde top koşturan yabancı futbolcular deneyimlerini, bilgi birikimlerini, görüş ve önerilerini paylaşacaklar.”

Lucescu’dan ziyaret

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Antalya’da devam eden Pro Lisans Kursu’nu ziyaret etti. Rumen hoca, kursa katılan 24 teknik direktörlerle yaptığı sohbette kariyeri boyunca edindiği tecrübeleri paylaştı.

Tecrübeli çalıştırıcı, konuşmalarında başarılı bir teknik direktör olmanın incelikleri hakkında bilgiler verirken, kendi futbol felsefesini de katılımcılara aktardı.

A Milli Takım’ın 2018 Dünya Kupası elemelerinde oynadığı karşılaşmalardaki bazı kritik pozisyonları antrenörler ile birlikte analiz eden Lucescu, daha sonra kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.
Sergen Yalçın: "Çok zor bir maçtı"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber