"Türk halkı yanlarında"

A Milli Takım'ın İzlada'da maruz kaldığı kötü davranışlar ve olaylar üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ay-Yıldızlı oyunculara moral aşıladı.

"Türk halkı yanlarında"

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşen Erdoğan, konuyla ilgili devletimizin her türlü girişimi yaptığını ve gerekli tedbirlerin alındığını söyledi, “Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımız morallerini yüksek tutsunlar. Türk halkı onların yanında” mesajını gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile A Milli Takımımızın İzlanda’nın Keflavik Uluslararası Havalimanı’nda maruz kaldığı kötü davranışlar ve yaşanan olaylarla ile ilgili bir görüşme yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla aradığı Nihat Özdemir’e konuyla ilgili devletimizin her türlü girişimi yaptığını ve gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.
Erdoğan, Nihat Özdemir’den “Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımız morallerini yüksek tutsunlar. Türk halkı onların yanında” mesajını teknik heyet ve takıma iletmesini istedi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, A Milli Takımımıza destekleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Milli takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın” dedi.
‘Uygun değil’
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da twitter hesabından “A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda’da Keflavik Havalimanı’nda maruz kaldığı muamele diplomatik nezakete ve sportmenliğe uygun değildi. Olanlardan sorumlu tüm yetkilileri ve görevlileri kınıyorum” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İbrahim Kalın ise twitter’dan yaptığı açıklamada, “Milli takımımıza İzlanda’da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır” dedi. Kalın, en güzel cevabı milli takımın sahada vereceğini belirtti.

N'Koudou, İstanbul'a geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber