Türk sporu için dev adım!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’da yapılması planlanan veledrom pisti için İsviçre’de incelemelerde bulundu, Dünya Bisiklet Merkezi’ni sahip olduğu imkanlar ve işleyişi açısından bir model olarak gördüklerini dile getirdi.

Türk sporu için dev adım!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’de hayata geçirilecek velodrom projesi için örneklerini yerinde incelemek ve konuyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere İsviçre’de temaslarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu’nun konuyla ilgili Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) Başkanı David Lappartient ve Genel Müdürü Amina Lanaya ile biraraya geldiği bildirildi. Gençlik ve Spor Bakanı ayrıca, bisiklet sporunun küresel ve eşitlikçi bir şekilde gelişimini sağlamak amacıyla Uluslararası Bisiklet Birliği’nce inşa edilen Dünya Bisiklet Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Bisiklet sporunda üst düzey bir antrenman ve eğitim merkezi konumundaki merkezin bir benzeri de Konya’da yapılacak. Söz konusu merkezin içerisinde 250 metre kapalı veledrom da olacak.

İsviçre’deki görüşmelerinde Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin Spor Türkiye vizyonu dahilinde, bisikletin ülke genelinde, gerek profesyonel anlamda, gerek rekreasyon aktivitesi olarak, gerekse ulaşım amacıyla 7’den 70’e kullanımını teşvik etmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Bisikletin 21. yüzyıl sporu olmasına yardımcı olmak ve profesyonel bisiklet sporunun daha popüler bir hale getirilmesi amacıyla Türkiye’de gerekli düzenlemeleri yapmayı ve tesisleşme anlamında gelişme kaydetmeyi planladıklarını anlatan Bakan Kasapoğlu, Dünya Bisiklet Merkezi’ni sahip olduğu imkanlar ve işleyişi açısından bir model olarak gördüklerini dile getirdi. Kasapoğlu ayrıca, olimpiyatlarda bisiklet branşında 34 tane madalya dağıtıldığını anımsatarak, Türkiye’nin de bu merkezle birlikte madalya alabileğini öngördüklerini ifade etti.

Burak Yılmaz'ın kızı tribünden babasına böyle seslendi: "Koş baba koş"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber