TUZAĞA DÜŞMEYİN

Şenol Güneş, futbolcularını İsveç'in sert futbolu için uyardı, fizik gücüyle rakibi yıldırarak, sinirlendirdiğini ve oyundan düşürdüğünü hatırlattı

TUZAĞA DÜŞMEYİN
TUZAĞA DÜŞMEYİN
Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, bugünkü İsveç maçı öncesi futbolcularla yaptığı toplantıda, rakibin sertliği konusunda uyarılarda bulundu. Güneş kasetlerini de izlettirdiği İsveç'in fizik gücüyle mücadele ettiğini ve rakibi yıldırıp, sinirlendirerek, oyundan düşürdüğünü hatırlattı. Ay - Yıldızlı ekibin patronu, "Aman bu tuzağa düşmeyelim" diye konuştu

Şenol Güneş, İsveç'in fizik gücüne çıkmak zorunda olduklarını da belirtti. Güneş, milli oyunculara "Korakor mücadele etmenizi istiyorum. Bu sertlik karşısında sinirlenmeyin ve kendinize hakim olun. Sinirlenirseniz, hem oyundan düşersiniz hem de kart görürsünüz. Kendi futbolumuzu oynayalım yeter" dedi. İsveç'in ilk dakikalarda gol için saldıracağını bildiren Şenol Güneş, dikkatli olmak zorunda olduklarını ifade etti.

Ay - Yıldızlı ekibin hocası, rakibe boş alan bırakmadan, kolektif futbol oynamaları gerektiğini de vurguladı. Şenol Güneş, havadan çok iyi olan İsveç'e boş alan bırakmamanın tek yolunun kanat akınlarını kesmek olduğunu da hatırlattı. Güneş, "F.Bahçeli Andersson, ceza alanında çok etkili. Ona çok dikkat etmeliyiz. Boş bırakmaya gelmez. Adam markajı yaparak etkisiz hale getirmeliyiz" dedi.

347. maç

A Milli Futbol Takımı, İsveç ile bugün yapacağı maçla birlikte 347. karşılaşmasına çıkacak. Ay - Yıldızlı ekip, 77 yıllık tarihinde bugüne dek yaptığı toplam 346 maçtan 109'unu kazanırken, 161'ini kaybetti, 76 maçta da eşitliği bozamadı. Milli Takım, bu maçlarda toplam 414 gol atarken, kendi kalesinde 584 gol gördü.

İsveç'e üstünüz

Türkiye ile İsveç bugün altıncı kez karşı karşıya gelecek. İki ülke milli takımları arasında geride kalan beş maçta, Türkiye iki, İsveç ise bir galibiyet elde ederken, iki maç da berabere sonuçlandı. Milli Takım, İsveç ile şimdiye dek rakip sahada iki kez karşılaştı. 10 Haziran 1951'deki ilk maçta Türkiye rakibine 3 - 1 yenilirken, 15 Kasım 1995'de ise 2 - 2 berabere kaldı. İki takım, Euro 2000'de de 0 - 0 ile yenişemedi.

Suskun golcü

A Milli Futbol Takımı'nda İsveç maçında gözler Hakan Şükür'de olacak. 58 maçta toplam 28 gol atarak, Ay - Yıldızlı formayla en çok gol atan futbolcu unvanını açık ara elinde bulunduran Interli futbolcu, son maçlardaki suskunluğuyla dikkat çekiyor. Hakan Şükür son 12 maçın yalnızca birinde gol attı. Bu arada Türk Milli Takımı bugüne dek Hakan Şükür'ün gol kaydettiği hiçbir milli maçı yitirmedi.

JOHANSSON: 'En iyi sonuç beraberlik'

İRFAN KURTULMUŞ
UEFA Başkanı Lennart Johansson, Milliyet'e verdiği özel demeçte bugünkü maçın en iyi sonucunun beraberlik olacağını söyledi. Aynı değerde olan iki ekibin, grubun en büyük favorileri olduğunu da belirten Johansson, "Ben İsveçliyim, ancak UEFA Başkanı olarak Türk futbolundaki ilerlemeyi sevinçle karşılıyorum. Bu aşamaya gençlerle ulaşıldı. Ayrıca G.Saray'ın, Avrupa'da iki kupayı kazanması ve diğer Türk takımları için çıtayı yükseltmesi gelişmenin en somut kanıtı" dedi.

Johansson, Asbaşkanı Şenes Erzik ile birlikte Beşiktaş'ın da, Avrupa'da zirveye oynamasını arzuladıklarını ifade etti. UEFA Başkanı, "Transfer edilen yabancı futbolcular ile ulusal yetenekler, Türk futbolunda standartın yükselmesini sağlıyor. Bir İsveçli olarak, Andersson'un da Fenerbahçe'de Türk futboluna hizmet ediyor olmasından mutluluk duyuyorum. Türk Milli Takımı'nın kendi standardını aştığını samimiyetle itiraf etmeliyim. Hakan Şükür de Türk futbolunun anahtar isimlerinden biri oldu" diye konuştu

'Eksikler avantaj'

İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Lagerback, Okan, Emre ve Ümit'in yokluğunun kendileri için küçük bir avantaj olduğunu söyledi. Lagerback, "Buna rağmen Türkiye'nin kazanmak için her şeyi yapacağını biliyoruz. Rakibimizle ilgili Andersson'dan da bilgi aldık" dedi. Basın toplantısına katılan F.Bahçeli Andersson, Alpay'ın olmaması nedeniyle daha rahat oynayacağını belirtti. Makedon asıllı Osmanovski ise Bari'nin izin vermemesi yüzünden F.Bahçe'ye gelemediğini tekrarladı.

Isla'nın eşi Gala Caldirola, sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber