Sinan Erdem’deki maçlarına taraftarını ‘Benim Yerim Burası’ diyerek çağıran lacivert-beyazlı ekip, Alman rakibini de evinden eli boş yolladı. İlk yarıdaki müthiş performansını 2. devreye taşıyamasa da 15 sayı farkla kazanmayı başardı.

THY Euroleague’in 16. haftasında Bayern Münih’i 92-77 yenmeyi başaran Anadolu Efes, 10. galibiyetine ulaşırken, deplasmanda devirdiği rakibine rövanş şansı da tanımadı.

Beaubois’ın sakatlığı nedeniyle oynayamayacağı haberi maç öncesinde bir endişe yaratsa da, ilk yarıdaki hücum performansıyla Fransız yıldızı hiç aramadı temsilcimiz. Dunston üzerinden oynanan oyunlarla Barthel’in erken faul problemine girişi, rakibin 5’te 4 üç sayı isabetiyle boyalı alan sayılarımıza direndiği anda Micic’in art arda 3 üçlükle arayı açışı, Dunston’ın kendisine gelen yardımları asistleriyle cezalandırması, Doğuş’un dakikalarının artmasıyla savunma direncindeki yükseliş ve Pleiss’in da katkı yaptığı 3 sayılık atışlarda Efes’in devre sonunda 12’de 7 isabete çıkışı, 15 asistle birlikte 19 farkı da getirdi.

Ancak ilk yarıda 16’da 14 gibi olağanüstü bir iki sayı performansıyla oynayan temsilcimiz, farkın da rehavetiyle hem top paylaşımını azaltıp, hem de rakibe hücum ribauntları şansı tanıyınca, Bayern hemen geri dönmeyi başardı.

Son dönemde 4. çeyrek sendromu yaşayan Efes, tek hanelere çıkan fark karşısında yine kısa süreli panik yaptı, çareyi birebirlerle aramaya çalıştı. Neyse ki kriz anlarında sahne alan Moerman-Anderson ikilisi, çok doğru oynamadığımız dakikaları, çok güzel noktalayan isimler oldu. Bu ikilinin müthiş enerjisi, ‘acaba’ dediğimiz anda farkın yeniden açılmasını sağladı, Anadolu Efes, 10. galibiyetine, ‘Benim yerim burası’ dediği salonda imza attı.