Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 16

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 16. maçlarına çıkan Anadolu Efes ile Darüşşafaka Tekfen arasındaki mücadelenin normal süresi 79-79 eşitlikte tamamlanırken, salondan 95-86 galip ayrılan lacivert-beyazlı ekip oldu.

Darüşşafaka Tekfen’de Coach Selçuk Ernak, maça Mert Akay ile başlarken, genç oyuncu iki üçlükle takımına kısa sürede önemli hücum katkısı verdi. Ancak Efes de rakibine Simon ve Beaubois ile yanıt vererek kontrolü ele geçirdi, özellikle Hırvat yıldızının sayılarıyla ilk periyodu 23-19 galip bitirdi.

Daçka, savunmadaki baskı ile rakibini hataya zorlamaya çalışsa da, Efes’in tecrübeli isimleri 2. çeyrekte hata yapmadı, Micic’in art arda asistlerini yüksek yüzdeli şutlarla bitiren Efes kısaları, takımlarını devre sonunda 47-37 öne taşıdı.
Ancak takımı kısaltan ve baskının dozunu artıran Daçka 3. çeyrekte Efes’in hızını kesmeyi başardı. Hücumda da Douglas ve Evans ile etkili olan ev sahibi, son çeyreğe girilirken farkı 5’e çekerek umutlandı.

Moerman ve Simon ikilisi, Daçka’nın her hamlesine yanıt verip, arayı yeniden açmayı başarsa da maç sonunda Diebler’ın da Douglas’a eşlik ederek bulduğu üçlükler, normal sürenin eşitlikle bitmesini sağladı.

Cezası nedeniyle oynayamayan Michael Eric’in yokluğunda, Emircan’ı da çok az kullanabilen Daçka, rakibin boyalı alanda Moerman ve Pleiss ile kazandığı sayılara uzatma bölümünde çare bulamadı, arayı bir kez daha açmayı başaran Efes, salondan 9 farkla galip ayrıldı.