ÜMRANİYE'DE MAKARNA KAÇAKÇILIĞI

Siyah-beyazlılara sezon başında gıda sponsoru olan Pasta D’Alfredo’dan gelen makarnaların, tesislerin bulunduğu Ümraniye Tepeüstü’ndeki bir markete satıldığı ve binlerce liralık haksız kazanç sağlandığı ortaya çıktı

ÜMRANİYE'DE MAKARNA KAÇAKÇILIĞI

ERDAL CÖMERT

VATAN’IN manşetten duyurduğu ‘Ümraniye’de hırsız mı var?’ başlıklı haberi sonrası, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın talimatıyla Nevzat Demir Tesisleri’nde başlatılan soruşturma sırasında yeni bir skandal tespit edildi. Bilindiği gibi VATAN, 30 Kasım 2011 tarihinde yayınlanan haberinde Julio Alves’in tesislere gönderilen iki televizyonunun yok olduğunu, ayrıca Mehmet Akgün’ün kaybolan Rolex saatinin, genç oyuncunun ortalığı ayağa kaldırmasının ardından ayakkabı poşetinden çıkıverdiğini duyurmuştu.

RAPOR?HAZIRLANACAK
İŞTE bu haber Fikret Orman’ı harekete geçirdi. Başkanın talimatıyla oluşturulan ekip, pazartesiden beri Ümraniye personelini gruplar halinde Akaretler’deki kulüp binasına çağırıyor ve iddiaları soruyor. Soruşturmanın amacı, tesislerde yaşanan sorunlara çözüm bulmak, varsa suçluların cezalandırılmasını sağlamak ve Beşiktaş’a zarar veren hadiselere göz yumanları kulüpten uzaklaştırmak. Ve bu soruşturma sırasında büyük bir skandal ortaya çıktı. Detaylarını anlatalım...
BU sezon başında Pasta D’Alfredo firması, Beşiktaş’a gıda sponsoru oldu. Firmadan, Nevzat Demir Tesisleri’ne getirilen makarnalar, kilere dolduruluyor. Hatta Romanya ve Macaristan maçları için Ümraniye’de kamp yapan Milli Takım için de makarna getirilmişti. Fakat bunların tamamının tesislerde kalmadığı, kulüpten habersiz Ümraniye Tepeüstü’ndeki bir markete satıldığı anlaşıldı. Bu satışı gerçekleştirenlerin binlerce lira haksız kazanç elde ettiği belirlendi.
SİYAH-beyazlılarda soruşturma devam ediyor. Alınan ifadeler, çıkan sonuçlar ve soruşturmayı yürüten ekibin kanaatleri bir rapor halinde başkan Fikret Orman’a sunulacak ve sonrasında yönetim gerekli adımları atacak.

Gökhan Dinç: 'Semih Özsoy, Ali Koç’un yurt dışında olmasını fırsat bilmiş...'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber