Yalçın ve Ufuk'a 5, Volkan Babacan'a 1 maç ceza

PFDK, Volkan Babacan'a 1, Yalçın Ayhan ve Ufuk Ceylan'a 5'er maç ceza verdi. Emre'ye ise 50 bin para cezası verildi. Emre Belözoğlu yarın Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanacak Fenerbahçe maçında forma giyebilecek.

Yalçın ve Ufuk'a 5, Volkan Babacan'a 1 maç ceza

Rizespor maçı sonrası yaşanan olaylar nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilen Volkan Babacan'a 1, Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan'a 5 maç ceza verildi. Emre Belözoğlu'na ise 50 bin TL para cezası verildi.

Bu karara göre kaleci Volkan Babacan cezasını Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile oynanacak maçta çekecek. Babacan, şans verilmesi halinde Süper Lig'de Pazar günü oynanacak Beşiktaş maçında takımdaki yerini alabilecek.

Fenerbahçe maçında Başakşehir'in kalesini Faruk Çakır koruyacak. Bununla beraber Melikhan Sarı'nın da profesyonel yapılması bekleniyor.

Emre Belözoğlu Fenerbahçe maçında forma giyebilecek

Açıklanan cezaların ardından Emre Belözoğlu, yarın oynanacak olan Fenerbahçe maçında forma giyebilecek.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun konu ile ilgili aldığı kararlar şöyle:

1- MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Sporcusu EMRE BELÖZOĞLU'nun, 22.04.2017 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. - MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 50.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Anılan müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Sporcusu VOLKAN BABACAN'ın, basın mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)
Anılan müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Sporcusu UFUK CEYLAN'ın, basın mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 5 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Anılan müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Sporcusu YALÇIN AYHAN'ın, basın mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 5 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.

Skorer Tv Haber Bülteni - 24 Eylül 2019

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber