Geri Dön

Yanlışa tahammül hakkımız yok!

Galatasaray’ın patronu önlerinde daha 15 gün sürenin bulunduğunu belirtti, “O kadar sıkışık bir dönemde değiliz. Kendi ihtiyaçlarımızın karşılanması, yani hocamızın istediği oyuncuların satın alınması ve kiralanması konusunda son derece dikkatli çalışıyoruz” dedi.

Yanlışa tahammül hakkımız yok!

Galatasaray ile TTNET arasında yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından Başkan Ünal Aysal medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

İki transfer yapacaklarını tekrarlayan Aysal, “Aslında bizim güçlü bir takımız var. Hocamızın yeni taktiği ve düşüncesi de kalabalık bir ekiple çalışmak yerine daha sınırlı bir ekiple çalışmak. Bunların dışındakileri de daha fazla oynama imkanı sağlamak üzere başka kulüplere göndermek. Biz de yönetim olarak bunu destekliyoruz. Onun için hocamızın takımda yer bulmasını düşünmediği oyunculara diğer kulüplerde bu şansı yakalamaları için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Transferin kapanması için 15 gün daha var. O kadar sıkışık bir dönemde değiliz. Kendi ihtiyaçlarımızın karşılanması, yani hocamızın istediği oyuncuların satın alınması ve kiralanması konusunda son derece dikkatli çalışıyoruz. Yanlış yapmaya tahammülümüz ve hakkımız yok. İnce eleyip sık dokuyoruz. Rakamlarda da son derece dikkatliyiz. Yani bir sürü parametrenin içinde bu transferler yapılmak zorunda” dedi.

Mancini politikası
Geçen sezon devre arasında çok sayıda transfer yapılmasının hatırlatılması üzerine ise Cim-Bom’un başkanı, “Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Her hocanın kendisine göre bir politikası var. Mancini çok iyi bir hocaydı ama gelir gelmez yabancı sınırlamasıyla karşılaştı. Alelacele buna çözüm bulmaya çalıştı. O günkü transferleri hocamızın bize verdiği liste dahilinde yaptık. Ocak ve şubat ayında yapılan transferlerin bazıları başarılı oldu ve şu anda oynuyorlar. Diğerleri yeni gelen hocanın sistemine uymadıkları için oynamıyorlar yoksa kötü oyuncular değiller. Hepsi değerli ve Türkiye liglerinde başarılı olabilecek oyuncular. Bizim şu anda en iyi oyuncumuz Sneijder, İnter’de yer bulamadı çünkü teknik direktörün sistemine uyan bir konumda değildi. Diğer oyuncularımızı da bu şekilde görmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Reklamsız da çıkabiliriz

Aysal, forma sponsorluğuyla ilgili ise çalışmaların sürdüğünü belirtip, “Sezon açılmadan sponsorumuzu yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu da bir ticari olay. İki tarafın da mütabakıyla yapılacak şeyler. Elimizden gelen her şey yapıldığından emin olun” ifadelerini kullandı. Forma reklamında Türk Telekom ile yapılan ve sona eren 5 yıllık anlaşmanın yılda 7 milyon dolar olduğunu hatırlatan Ünal Aysal, şu anki konuma göre Galatasaray’ın değerinin yükseldiğini ve bu rakamın üstünde anlaşma yapmaya çalıştıklarını vurguladı.
Ünal Aysal eğer forma sponsoru konusunda istedikleri miktarı yakalamamaları durumunda ise reklamsız da çıkabileceklerini hatta hatta geçmişte Barcelona’nın “Unicef” ile yaptığı gibi sosyal yardım amaçlı bir forma reklamı da alabileceklerini söyledi.

‘Ticari bir olay’
Tarık Çamdal konusunda yeni bir gelişme olmadığını da ifade eden Aysal, “Bu ticari bir olay. Uyuşup uyuşmayacağımız zaman içinde belli olur. Transferin son gününe kadar şartlar sürekli değişiyor ama bugün için Tarık Çamdal konusunda söyleyebileceğim müspet bir şey yok” dedi.

Süper teklif!
Fenerbahçe ile yapılacak Süper Kupa finali öncesi gerginliği azaltma konusunda da konuşan Aysal, “Değerli arkadaşlar biz spor yapıyoruz. Spor gayet tabi içinde tansiyonu ve çekişmesi olan bir yarışma. Bu nedenle bazen adrenalin yükselmeleri ve düşmeleri hem yöneticiler hem de oyuncularda olur. Bu durumu iyi kullanmamız gerekiyor. Özellikle ülkemizin etrafında yaşadığı sorunlar dolayısıyla, kritik sorunlar dolayısıyla zaten bir tansiyon içerisindeyiz ve bunu sporda en asgariye indirmek biz yöneticilerin görevi. Burada kişilerin birbirine duyduğu kızgınlıklar, sevgiler bir tarafa bırakılıp toplum için çalışmalıyız. Bunun için çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Biz mesuliyet sahibi yöneticiler olarak özellikle fazla gerilime müsaade etmeyecek söylemlerde ve davranışlarda bulunmamız gerektiği bilincindeyiz. Bunu büyük bir samimiyetle söylediğimden emin olun” dedi.

Oğuz Altay: "Parolamız aynı, 8 de kapanır 18'de..."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber